ایرانشهر در وضعیت خطر کرونایی قرار گرفت

ایرانشهر در وضعیت خطر کرونایی قرار گرفت

به گزارش سلامت ایرنا- رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: زنگ خطر کرونا با تغییر رنگ زرد به نارنجی در ایرانشهر به صدا در آمده و ضروری است شهروندان عزیز ضمن تکمیل مراحل واکسیناسیون، پروتکلهای بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت نمایند.


ذبیح الله شیروانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: بر مبنای اخرین رنگ بندی شهرستان ایرانشهر در وضعیت نارنجی قرار گرفته و این زنگ خطر برای شروع پیک ششم کرونا(اُمیکرون) بوده و متاسفانه در خیلی از نقاط کشور موارد مبتلا شدن به بیماری کرونا در حال افزایش می باشد.
وی بیان نمود: برپایه اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا متاسفانه شاخص رعایت پروتکل ها در ادارات و واحدهای صنفی کاسته شده و عادی انگاری بیماری در اجتماع سبب افزایش موارد مبتلا شدن و بستری شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از شکل گیری پیک جدید کرونا (اُمیکرون) بهترین راهکار کامل کردن مراحل واکسیناسیون بخصوص دریافت دُز سوم، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ است.
رییس مرکز بهداشت ایرانشهر از مدیران و مسئولان دستگاههای مختلف خواست نسبت به انجام واکسیناسیون نوبت دوم و سوم کارکنان مجموعه خود اقدام نمایند
وی به مردم سفارش کرد با تزریق دُز سوم واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانع گسترش کرونا در جامعه شوند.
ایرانشهر در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.


منبع:

1400/11/11
13:03:22
5.0 / 5
755
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سلامت