معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت مطرح كرد؛

اومیکرون برای چه کسانی خطرناکست

اومیکرون برای چه کسانی خطرناکست

معاون اجرائی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش بیماران سرپایی کرونا، اظهار داشت: اومیکرون برای افرادی که بیماری زمینه ای و نقص ایمنی دارند و افرادی که واکسن نزده اند بسیار خطرناکست.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، محمدمهدی فروزانفر، در گفتگو با شبکه خبر سیما، با یادآوری وضع بیمارستان های کشور در پیک های قبلی و خصوصاً دلتا، اضافه کرد: در آن ایام تمامی بیمارستان ها به بیماران کرونائی اختصاص یافت و حتی ارائه خدمت به سایر بیماران هم کم شده بود. وی افزود: در سویه اومیکرون بیشتر مراجعه ها سرپایی است و اگر تعداد افراد مبتلا بیشتر شود به مرحله بحرانی خواهیم رسید.

بگفته فروزانفر، اومیکرون برای افرادی که بیماری زمینه ای و نقص ایمنی دارند و افرادی که واکسن نزده اند بسیار خطرناکست. معاون اجرائی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به اثربخشی دوز سوم واکسیناسیون کرونا برابر سویه دلتا و امیکرون از مردم خواست برابر این سویه هم سهل انگاری نکنند و واکسیناسیون را جدی بگیرند. وی درباره واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ سال هم اظهار داشت: هنوز این مساله ابلاغ نشده، اما در کمیته علمی کرونا تصمیماتی در این زمینه گرفته شده است.

1400/11/06
21:18:55
5.0 / 5
635
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سلامت