سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد؛

تایید دو دارو برای مقابله بهتر با سویه اومیکرون

تایید دو دارو برای مقابله بهتر با سویه اومیکرون

سلامت: سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل های خودرا برای سفارش قوی به استفاده از دو دارو برای مقابله با کووید 19 بازنگری کرده است.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، این سازمان، یک مسدود کننده آنزیم به نام «باریسیتینیب» و یک درمان آنتی بادی مونوکلونال به نام «سوتروویماب» را سفارش می کند.
از آنجا که سویه بسیار عفونی اومیکرون، خیلی از درمان های کلیدی را بی اثر می کند، سازمان بهداشت جهانی استفاده از این دو دارو را برای مقابله با این ویروس سفارش کرده است.
این سازمان، استفاده از بارسیتینیب را بعنوان جایگزینی برای مسدودکننده های گیرنده اینترلوکین ۶ (IL-۶) در ترکیب با کورتیکواستروئیدها برای افرادی که کووید ۱۹ «شدید یا بحرانی» را تجربه می کنند قویاً سفارش می کند.
بارسیتینیب یک داروی خوراکی است که اغلب برای درمان آرتروز روماتیسمی استفاده می شود و با مسدود کردن آنزیم های خاصی که می توانند منجر به التهاب شوند، عمل می کند.
همچنین سازمان بهداشت جهانی "توصیه مشروط" را جهت استفاده از داروی آنتی بادی مونوکلونال سوتروویماب در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ غیر شدید ارائه کرد و استفاده از آنرا تنها برای افرادی که در معرض بالاترین خطر بستری شدن در بیمارستان هستند سفارش می کند.
این سازمان همین طور عدم استفاده از «روکسولیتینیب» و «توفاسیتینیب» را سفارش کرد برای اینکه تحقیقات بیشتر نشان داد که شواهد قطعی برای فایده این داروها کم است.


منبع:

1400/11/02
23:34:34
5.0 / 5
754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت