22 درصد سبزواری ها دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

22 درصد سبزواری ها دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

به گزارش سلامت خراسان رضوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار داشت: تا حالا 22 درصد از افراد بالای 18 سال در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، داورزن، خوشاب و ششتمد دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.علیرضا مسلم در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: میانگین واکسیناسیون دوز سوم کرونا در افراد بالای ۱۸ سال در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار سه درصد بیشتر از میانگین آمار کشور است.

وی اظهار نمود: همین طور آمار واکسیناسیون دوز دوم کرونا در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، داورزن، خوشاب و ششتمد ۸۴ درصد و واکسیناسیون دوز اول کرونا نیز ۹۲ درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار داشت: هم اکنون ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار بستری هستند و تعدادی نمونه مشکوک به اومیکرون هم مشاهد شده که البته تا حالا مورد مثبت اعلام نشده است.

مسلم افرود: همین طور سه مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا شامل پایگاه شهید حاج قاسم سلیمانی، فرهنگیان و پیام نور در این شهرستان همه روزه از ساعت هشت تا ۱۸ فعال است و همه افراد بالای ۱۸ سال با سه ماه فاصله از تزریق نوبت دوم می توانند برای ترزیق نوبت سوم به این پایگاه ها مراجعه نمایند.

وی اشاره کرد: همین طور اکیپ سیار واکسیانسیون کرونا با مراجعه به ادارات، نهادهای مختلف، مناطق شهری و محلات در سطح شهرستان سبزوار به ارائه خدمت و تزریق دوز سوم واکسن کرونا اقدام می نماید.

منبع:

1400/11/01
12:21:45
5.0 / 5
768
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت