رئیس توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت مطرح كرد؛

رشد فناوری سلامت و کارآفرینی در دانشگاه های کشور

رشد فناوری سلامت و کارآفرینی در دانشگاه های کشور

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توسعه فناوری سلامت و کارآفرینی در دانشگاه های کشور آگاهی داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، محمدرضا منظم ظهر شنبه در نشست مجازی برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار نمود: با آنکه سال هاست مراکز رشد در وزارت بهداشت تأسیس شده و فعالیت می نمایند ولی فعالیت آنها تا حالا بصورت شبکه ای نبوده است.
وی اشاره کرد: طراحی و اجرای برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت با هدف ارتباط مستمر و شبکه ای باتوجه به ایجاد ظرفیت اشتراک تجربیات و دانش این حوزه بین دانشگاه های کشور مایه خیر و برکت فراوان برای سیاستگذاری و توسعه فناوری سلامت و کارآفرینی در دانشگاه ها و کشور خواهد بود.
منظم اضافه کرد: کمترین اثر این هم افزایی شناسایی توانمندی های فناوری در مراکز رشد دانشگاه های مختلف علوم پزشکی کشور و شکل گیری مسیری برای انتقال دانش و تجربه به سمت هم افزایی شبکه ای رشد است.
مهدی حسین نژاد، مدیر فناوری و مسئول اجرای برنامه های هم افزا نیز در ادامه این جلسه اظهار نمود: نشست های هم افزا که دبیرخانه علمی و اجرای آن به مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل واگذار گردیده است در ۴ برنامه مکمل در بستر مجازی و یک نشست عمومی حضوری در صورت مجاز بودن نشست های حضوری تا آخر سال جاری پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: با مشارکت کلان مناطق آمایشی وزارت بهداشت این جلسه های هم افزایی برگزار می گردد و با بررسی و پایش اثر و نتایج آن در کمیته فنی مراکز رشد فناوری سلامت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برای سال ۱۴۰۱ نیز امتداد آن برنامه ریزی خواهد شد.
به گزارش سلامت به نقل از مهر، در برنامه اول هم افزایی مراکز رشد فناوری ضمن سخنرانی علمی چند تن از محققین و اعضای هیئت علمی دانشگاه در حوزه توسعه کارآفرینی و فناوری، مراکز رشد دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، زنجان، اردبیل، قزوین و قم و اراک به ارائه تجربیات موفق و برنامه های ویژه اجرائی خود پرداختند.


منبع:

1400/10/21
15:48:55
5.0 / 5
660
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت