۲۱ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

۲۱ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

به گزارش سلامت ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: با افزوده شدن 21 مورد جدید کرونا طی24 ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به 134 هزار و 112 نفر رسید.


سید محمد هاشمی شهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در شبانه روز گذشته بافوت یک نفر دیگر شمار فوت شدگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.
وی با اعلان اینکه هم اینک ۹۳ بیمار حاد تنفسی و ۱۵ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند اضافه کرد: از مردم عزیز درخواست می شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را بخوبی رعایت نمایند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: از آنجا که کشف راه های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس می باشد و سپس بر طبق یافته های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروری ست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت نمایند.
وی با اشاره به این که کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونائی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد اظهار داشت: بر طبق مطالعات انجام شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته و این سیر نزولی موارد مبتلاشدن به کرونا در این استان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.


منبع:

1400/10/15
10:00:04
5.0 / 5
599
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت