معاون سازمان بیمه سلامت مطرح كرد؛

سه اقدام حمایتی بیمه سلامت از زوجین نابارور

سه اقدام حمایتی بیمه سلامت از زوجین نابارور

معاون سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: سه اقدام حمایتی امسال نسبت به گذشته برای عرضه خدمت به زوجین نابارور در دستور کار قرار گرفته است.به گزارش سلامت به نقل از مهر، مهدی رضایی عنوان کرد: پارسال خدمات اصلی ناباروری همچون IVF، IUI و میکروانجکشن زیر پوشش بیمه ای قرار نداشتند که امسال این خدمات زیر پوشش قرار گرفت.
وی اضافه کرد: همینطور پوشش این خدمات در بخش بستری و هم سرپایی به ۹۰ درصد رسید به صورتی که فرانشیز یا پرداخت از جیب بیمار امسال کاسته شده است. این در شرایطی است که پارسال میزان فرانشیز پرداختی از جانب بیمار برای خدمات زیر پوشش در بخش سرپایی ۳۰ درصد بوده که امسال این میزان به ۱۰ درصد کاسته شده است.
رضایی همینطور اظهار داشت: در سالهای قبل مبنای پوشش بیمه ای تعرفه دولتی بود که امسال علاوه بر تعرفه دولتی؛ تعرفه های مراکز عمومی هم زیر پوشش قرار گرفت و قرار داد با مراکز غیر دولتی هم افزوده شد.
وی ضمن اشاره به این که اعتبار اختصاص داده شده برای پوشش خدمات ناباروری نسبت به سال قبل بیشتر از ۸۰۰ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: این عدد قابل توجه است و می تواند بخش عمده ای از مشکلات در ارتباط با پرداخت از جیب بیماران در امر خدمت رسانی و درمان ناباروری را کم کند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: تمام این اقدامات در جهت سیاست های جمعیتی کشور، رشد جمعیت، دسترسی عادلانه و کاهش پرداخت از جیب است تا همه مردم بتوانند از خدمات درمان ناباروری استفاده کنند که به این ۳ هدف تا حدود زیادی با اختصاص اعتباری که امسال نظر گرفته شده است، دست خواهیم یافت./۳۳

1400/10/11
16:41:40
5.0 / 5
799
تگهای خبر: بیمار , بیمه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت