رئیس سازمان غذا و دارو:

وزارت بهداشت نگاه ویژه ای به خوزستان دارد

وزارت بهداشت نگاه ویژه ای به خوزستان دارد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارد اظهار داشت: این وزارت خانه و شخص وزیر نگاه ویژه ای به خوزستان دارد چونکه این استان دارای خصوصیت های خاص خودش است.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا بهرام دارایی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در محل این دانشگاه برگزار شد با قدردانی از کادر بهداشت و درمان خوزستان بخصوص در مبارزه با کرونا در ۲ سال گذشته بیان نمود: مدیریت آقای ابول نژادیان با کرونا همراه بود و به شکلی یک مدیر کرونایی به حساب می آید که جا دارد از طرف وزیر از وی تشکر کنم.
رییس سازمان غذا و دارو کشور با اشاره به اینکه خوزستان یک استان ویژه در کشور بوده و برای ما بسیار مهم می باشد اضافه کرد: در دوران اوج کرونا کمتر بیماری مجبور شد برای درمان از خوزستان بیرون برود که این مورد نشان داده است مدیریت کرونا در این استان خاص بوده است.
وی با تبریک به دکتر سرمست رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: امیدوارم وی با روحیه ای مضاعف در جهت رفع نقصها و کمبودهای دانشگاه جندی شاپور که در کشور مطرح بوده تلاش کند.
دارایی با اشاره به اینکه بحث غذا و دارو از اهمیت ویژه ای در خوزستان برخوردار می باشد افزود: بیشترین ترخیص کالای اساسی کشور از بنادر خوزستان انجام می شود و به شکلی گذرگاه کالای اساسی به کل کشور است ازاین رو باید در حوزه غذا و دارو کنترل ویژه ای در این استان صورت گیرد.
وی اضافه کرد: ما به شکل ملی به خوزستان نگاه می نماییم و این استان یکی از قطب های مهم ما در بحث غذا و دارو است.
وی افزود: در گذشته کارهایی خوبی در حوزه غذا و دارو انجام شده که همچنان باید ادامه پیدا کند همینطور زیرساخت های این حوزه در خوزستان باید تقویت شوند.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: طرح های ویژه ای برای ارتقای سامانه و تجهیزات آنالیزی و سطح نیروی انسانی برای خوزستان در نظر گرفته ایم که امیدوارم بتوانیم با کمک مدیریت جدید این طرح ها را عملی نماییم.
وی اضافه کرد: ما می خواهیم کمک نماییم تا ترخیص کالاهای اساسی در گمرکات بندر امام خمینی(ره) به سرعت صورت گیرد بنابراین نیاز است که پشتیبانی لازم را از دانشگاه علوم پزشکی اهواز داشته باشیم تا مسئولان آن در محل حاضر و در کمترین زمان به این نیاز کشور پاسخ دهند.
در این آیین دکتر محمدحسین سرمست بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارائه شد و از دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس سابق این دانشگاه تجلیل شد.
اکنون حدود هشت هزار دانشجوی ایرانی و خارجی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مشغول تحصیل هستند.

1400/09/28
20:41:22
5.0 / 5
731
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت