معاون علوم پزشكی قم:

تمدید اقامت اتباع خارجی در قم وابسته به واکسیناسیون کرونا است

تمدید اقامت اتباع خارجی در قم وابسته به واکسیناسیون کرونا است

به گزارش سلامت ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به واکسینه شدن بیش از 130 هزار اتباع خارجی در این استان، اظهار داشت: تمدید اقامت اتباع خارجی به تزریق واکسن کرونا توسط فرد متقاضی بستگی دارد.


به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی در حاشیه جلسه هماهنگی آمادگی برای موج ششم و سویه جدید اومیکرون، اضافه کرد: تا آن زمان که واکسیناسیون در کشور به حد قابل قبولی نرسد، ایمنی و مصونیت مناسب نیز حاصل نخواهد شد.
وی افزود: بدین جهت برای رسیدن به حد مناسبی از مصونیت، واکسیناسیون همه افراد یک کشور فارغ از مرز گذاری ها لازم و ضروری به نظر می آید، چونکه اگر همه ایمن نباشند، هیچ کس ایمن نخواهد بود.
وی اشاره کرد: اتباع خارجی که در سطح استان هستند و جمعیت به نسبت بالایی را به خود اختصاص می دهند و باتوجه به فعال بودن آنها در مشاغل خدماتی، خطر ابتلای بالایی به بیماری و افزایش چرخه انتقال را نیز در پی دارند.
محبی با اشاره به اینکه تا حالا بیش از ۱۳۰ هزار نفر از اتباع در استان قم واکسینه شده اند، اشاره کرد: این جمعیت که مورد واکسیناسیون قرار گرفته اند افرادی هستند که در سامانه سیب دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند.
وی اشاره کرد: فارغ از واکسیناسیون این افراد موضوع واکسیناسیون اتباع خارجی که تردد غیرقانونی در سطح استان دارند، نیز مهمست.
وی به کاهش آمارهای کرونائی در استان قم اشاره و با اشاره به اینکه این روند بواسطه واکسیناسیون گسترده در استان و رعایت پروتکلهای بهداشتی بوده است، اظهار داشت: این روند شکننده بوده و همچنان باید به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی توجه ویژه شود.
در حال حاضر حدود ۱۶۷ هزار تبعه خارجی در قم ساکن هستند.
وضعیت کرونائی قم که از ۲۳ تیرماه امسال به رنگ قرمز، از ۲۰ شهریورماه به رنگ نارنجی و از ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمده بود، از روز ۵ آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند بمنظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و نیز ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir مراجعه کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.


منبع:

1400/09/24
16:38:57
5.0 / 5
838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت