معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

درگیر جنگ تمام عیار درتحریم دارو هستیم

درگیر جنگ تمام عیار درتحریم دارو هستیم

به گزارش سلامت معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: نظر به تحریم های انجام شده در مسائل دارویی مقابل ایران، پزشكان می توانند انسولین ویال را كه ساخت ایران است جایگزین انسولین قلمی كنند.حسین برزگر در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباب کمبود انسولین قلمی در سطح داروخانه های استان خوزستان، اظهار نمود: درگیر جنگ تمام عیاری هستیم که در بحث تحریم با ورود به مسائل دارویی به دنبال فشار وارد کردن به مردم برای ایجاد نارضایتی هستند؛ تمام اهتمام ما این است که هرچه سریعتر این مشکل پیش آمده را حل نماییم
وی اضافه کرد: این کمبود خاص استان خوزستان نیست و در سراسر کشور مشاهده می شود؛ تمام تلاش خودرا برای تامین دارو و برطرف نمودن نیاز بیماران استان به کار می گیریم.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به جنگ تحریم اشاره و اشاره کرد: برخی داروهای وارداتی سهمیه ای هستند و شاید کفاف جمعیت تحت پوشش را ندهد البته برای خیلی از بیماری ها داروهای مشابه ایرانی نیز وجود دارد.
برزگر تصریح کرد: پزشکان می توانند انسولین ویال که ساخت ایران است را جایگزین انسولین قلمی کنند؛ از مردم نیز تقاضا داریم تا حد امکان از این دارو استفاده کنند.
وی بیان کرد: روز شنبه (دهم خردادماه سال جاری) برخی از شرکت های واردکننده دارو انسولین قلمی را وارد کردند و این دارو بین داروخانه های استان توزیع شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در آخر عنوان کرد: برمبنای جمعیت الگوی توزیع دارو داریم؛ شاید این داروهای توزیعی روز شنبه پوشش کاملی برای بیماران نباشد ولی بخش اعظمی از مشکل را حل می کند.

1399/03/14
14:47:58
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت