وزیر بهداشت:

تولید دارو و تجهیزات پزشکی گام مهم وزارت بهداشت است

تولید دارو و تجهیزات پزشکی گام مهم وزارت بهداشت است

به گزارش سلامت وزیر بهداشت اظهار داشت: خودکفایی در تولید دارو و تجهیزات بعنوان گام سوم و مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شمرده می شود و در این راه تمام تلاش خودمان را انجام می دهیم.به گزارش سلامت به نقل از مهر، بهرام عین اللهی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان طارم با اعلان اینکه گام سوم برنامه های وزارت بهداشت، خودکفایی در تولید دارو و تجهیزات پزشکی است، اظهار داشت: هم اکنون ۹۷ درصد دارو در داخل کشور تولید می شود و تنها ۳ درصد باقیمانده بوسیله واردات تامین می شود.
وی با اعلان اینکه تمام تلاشمان خودکفایی تولید دارو و تجهیزات پزشکی است، اضافه کرد: ما دراین زمینه دارای ظرفیت ها و نیروهای مستعدی هستیم و می توانیم دراین زمینه به خودکفایی برسیم.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه تجربه در وزارت بهداشت نشان داده بدون امضای معاهده «اف ای تی اف» و خواهش کردن از دشمن هم می توانیم با تکیه و توانایی دانشمندان و ظرفیت های داخلی موفق باشیم اضافه کرد: حماسه مردم ایران در صحنه های مختلف، ایران را به یک قدرت بزرگ جهانی تبدیل نموده است و در هر پروژه ای که اگر مردم حامی باشند به پیشرفت خواهیم رسید.
وی با اعلان اینکه خیلی از کشورهای جهان، دوستدار ایران و خواهان تعامل با ایران هستند باید تلاش نماییم ظرفیت ها و توانمندی های ایران در عرصه های مختلف شناخته شود و برای این کار باید همه تمام تلاش خودرا انجام دهند.
عین اللهی، وجود دانشمندان فعال در زمینه های مختلف را بعنوان یک شاخص مهم و باارزش توصیف کرد و اضافه کرد: باید با تاکید بر توان و دانش داخلی در امتداد توسعه و اقتدار بیش از پیش گام برداریم.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و مقابله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با این بیماری را بعنوان یک الگو عنوان نمود و اضافه کرد: امروز مردم نشان دادند که در حوزه تزریق واکسن کرونا آگاه هستند و برای مقابله با این بیماری تلاش می کنند.
وزیر بهداشت متذکر شد: طی ۱۰۰ روز ۱۰۰ میلیون دز واکسن در کشور تزریق شد که اگر با امکانات وزارتخانه انجام می دادیم ۱.۵ سال طول می کشید ولی با حضور تشکل های مردمی و بسیج، هلال احمر و سایر نهادهای مردمی اتفاقات بزرگی رخ می دهد.
وی در ادامه به وضعیت بیمارستان شهدای طارم اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به وسعت و مساحت بالای بیمارستان طارم، زمینه برای توسعه و ارتقا بخش های مختلف این بیمارستان وجود دارد و تلاش خواهیم کرد این بیمارستان از ۳۲ تختخواب به ۶۴ تختخواب ارتقا یابد و کمبود آمبولانس و پزشک متخصص و دستگاه های سی تی اسکن برطرف خواهد شد.


منبع:

1400/09/04
20:27:35
5.0 / 5
651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت