نماینده مردم اهواز در مجلس:

آمار دیابت خوزستان بیش از استاندارد است

آمار دیابت خوزستان بیش از استاندارد است

به گزارش سلامت نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میانگین ابتلای مردم خوزستان به بیماری دیابت 14 درصد و از استاندارد کشوری و جهانی بالاتر است.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سید کریم حسینی شامگاه جمعه در همایش هفته ملی دیابت اظهار نمود: برداشت من از بیماری دیابت بعنوان یک جامع نقیضه ای است؛ این بیماری از طرفی مهربان و قابل کنار آمدن و از سویی دیگر بی رحم و نامردی است.
وی اضافه کرد: با وجود تکنولوژی پیشرفته و وضعیت خوب درمانی ولی غفلت از آن لطمه های بسیاری را به جامعه وارد کرده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: باید آموزش اطرافیان بیمار در اولویت قرار بگیرد چون باید هماهنگ و همراهی داشته باشد؛ همسران برای مردان می توانند نقش بسیار مؤثری را داشته باشند.
حسینی افزود: اگر کوچک ترین کاری از دست من بر بیاید، دریغ نمی کنم؛ انجمن در بُعد آموزش و تخت پوشش قرار دادن بیماران، توجیه آنها و خانواده هایشان خوب عمل می کند.
وی بیان کرد: در بحث درمان به یک مرکز جامع نیاز داریم که ارتباط نزدیکی با انجمن دیابت خوزستان داشته باشد تا به درمان این بیماری نگاه تجاری نداشته باشند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: درمان واقعی این نیست که فقط به طب سنتی اکتفا کرد هرچند طب سنتی تأثیر بسیاری بر روند درمان بیماری دارد ولی نباید از علم پزشکی و فناوری روز دنیا بی بهره ماند.
حسینی تصریح کرد: طب سنتی و داروهای گیاهی مؤثر هستند ولی بستگی به نوع بیماری باید نسخه پزشکی خاص هر بیمار را نیز بپیچانیم.
وی انتقاد کرد: میانگین ابتلای مردم خوزستان به بیماری دیابت ۱۴ درصد و از استاندارد کشوری و جهانی هم بالاتر است که نباید از این آمار بسادگی گذشت.
به گزارش سلامت به نقل از مهر، این همایش در تالار گیت بوستان آب و برق اجرا شد.
اجرای موسیقی، مسابقات خانواده، ارائه بروشورهای آموزشی و مشاوره برای پیش گیری از ابتلاء به بیماری دیابت و همین طور انجام تست قند همچون برنامه های جانبی این همایش بود.


منبع:

1400/09/02
23:24:11
5.0 / 5
777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت