سرپرست سازمان تامین اجتماعی:

اجرای طرح بیمه فراگیر در کشور

اجرای طرح بیمه فراگیر در کشور

به گزارش سلامت سرپرست سازمان تامین اجتماعی از اجرای طرح بیمه فراگیر تامین اجتماعی خبرداد و اظهار داشت: از این پس سازمان تامین اجتماعی هزینه های دارو و درمان بیماران ای بی را پرداخت می کند.به گزارش سلامت به نقل از مهر، میرهاشم موسوی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری تامین اجتماعی اظهارکرد: مفاهیم تحول، عدالت و اعتماد همیشه مبنای کارها و کارهای سازمان تامین اجتماعی است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: تحول در چشم انداز ماموریتی در هر دو بخش بیمه ای و درمانی، تحول در خط مشی و سیاستگذاری های حکمرانی سازمانی و همین طور تحول در فرآیندها و روندهایی که باید اصلاح گردد را با جدیت دنبال می نماییم.
وی با اشاره به اجرای طرح بیمه فراگیر تامین اجتماعی، افزود: در اجرای این طرح، زنان، دختران و پسران بین ۱۸ تا ۵۰ سال بیکار با پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه مشاغل بهره مند خواهند شد.
موسوی توضیح داد که پرداخت حق بیمه این طرح ۱۲ درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد است و هر شخص می تواند بر طبق انتخاب خود ماهانه بین ۳۱۸ تا ۴۷۸ هزار تومان حق بیمه پرداخت کند.
طبق گفته سرپرست سازمان تامین اجتماعی همچون مزایای این طرح بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت بوده و سابقه بیمه ای این طرح هم به سنوات فرد افزوده می شود.
موسوی درباب بیماران ای بی هم اظهار داشت که از این پس سازمان تامین اجتماعی هزینه های دارو و درمان این بیماران را پرداخت می کند.
وی اعلام نمود: همین طور سهم سازمان تامین اجتماعی در پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان بالا رفته و از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد رسیده است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گره گشایی و رفع تعدادی از مشکلات را زمینه ساز ایجاد تحول دانست و اظهار داشت: تحول در بعضی موارد از اصلاحات کوچک شروع می شود و اگر مستمر باشد منجر به عدالت و اعتماد می شود.


منبع:

1400/08/29
20:26:24
5.0 / 5
792
تگهای خبر: بیمار , بیمه , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت