سازمان بهداشت جهانی اعلام كرد؛

مرگ ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان در جهان بر اثر کرونا

مرگ ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان در جهان بر اثر کرونا

به گزارش سلامت سازمان بهداشت جهانی می گوید که تعداد مرگ و میر کادر درمان تا ماه می ۲۰۲۱ بین ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار نفر بوده است.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، اما نتایج یک گزارش جدید نشان داده است که تعداد کارکنان مراقبت های بهداشتی در سرتاسر جهان که در طول پاندمی کووید -۱۹ جان خویش را از دست داده اند امکان دارد تا ۲۷ برابر بیشتر از آمار رسمی باشد.
این در حالی است که آژانس بهداشت سازمان ملل از کشورها خواسته است تا برای محافظت از سلامت روان کارکنان خط مقدم که از نرخ بالای استرس و اضطراب رنج می برند، اقدامات بیشتری انجام دهند.
از ۳.۴۵ میلیون مرگ ناشی از کووید در سرتاسر جهان که بین ژانویه ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۱ به سازمان بهداشت جهانی گزارش شده است، ۶۶۴۳ نفر بعنوان کارکنان مراقبت های بهداشتی شناسایی شده اند. سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که اعتقاد دارد این آمار کم است چونکه تعداد واقعی مرگ و میر در سرتاسر جهان احتمالاً ۶۰ درصد کمتر از شمارش رسمی است.
«تدروس آدهانوم گبریسوس»، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام نمود که از هر پنج کارمند بخش مراقبت های بهداشتی در سرتاسر جهان، دو نفر واکسینه شده اند.
به گفته وی، «در کشورهای با درآمد بالا، بیشتر از هشت نفر از هر ۱۰ کارمند کادر درمان واکسینه می شوند. در صورتی که کمتر از یک نفر از هر ۱۰ کارمند کادر درمان در آفریقا واکسینه می شوند.»


منبع:

1400/08/17
10:10:53
5.0 / 5
717
تگهای خبر: بهداشت , درمان , سلامت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سلامت