رییس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اعلام كرد؛

واکسیناسیون بیش از ۲۵۰۰ نفر در روز در مجتمع درمانی هلال احمر

واکسیناسیون بیش از ۲۵۰۰ نفر در روز در مجتمع درمانی هلال احمر

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اظهار داشت: در بعضی روزها بین 2500 تا 3000 مورد تزریق واکسن در دو شیفت بامداد و پس از ظهر در این مرکز انجام می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سید محمدتقی حسینی طباطبایی رییس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران درباب اهم کارهای این مجتمع در ۶ ماه نخست سال جاری اظهار داشت: مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران در حقیقت یک دی کلینیک است که روزانه خدمات خودرا بصورت جراحی های سرپایی و محدود به مراجعین ارائه می دهد و هیچکدام از بخش های درمانی آن بصورت شبانه روزی فعالیت ندارند.
وی اضافه کرد: متأسفانه از زمان شیوع و همه گیری کرونا ورود مراجعین جهت دریافت خدمات درمانی با کاهش جدی مواجه گردید به شکلی که تا نیمه اول مرداد ماه سال ۱۳۹۹ میزان درآمد مجتمع به یک چهارم سنوات گذشته رسید و این مسئله چیزی در حدود ۱۰ میلیارد تومان ضرر مالی برای مجتمع به همراه داشت.
حسینی طباطبایی با اشاره به تدابیر مدیریتی جهت افزایش درآمد مجتمع، اشاره کرد: از اواخر سال ۱۳۹۹ و ابتدای سال ۱۴۰۰ تمهیداتی اندیشیده شد که از جنبه درآمدزایی برای مجتمع مطلوب شمرده می شود. راه اندازی مرکز آزمایشگاهی تست کووید ۱۹ و ارائه خدمات جانبی آن همچون انجام تست های خودرویی و انجام تست در منزل و محل کار، اقدامات قابل عرضی هستند که کمک شایانی به بحران درآمدی مجتمع کردند.
وی اشاره کرد: مورد دیگری که می توان به آن اشاره نمود برون سپاری بخش تصویربرداری این مجتمع است که باتوجه به ضرر سالانه قابل تآمل و همین طور تجهیزات پزشکی فرسوده آن، یکی از بهترین گزینه های پیش رو، واگذاری آن به بخش خصوصی به شمار می آمد، تا از طرفی با کاهش هزینه های نگهداری دستگاهها و پرسنل بخش، سودآوری آن بالا رفته و از سویی دیگر با کمک بخش خصوصی از دستگاهها و تجهیزات جدید بهره مند شویم.
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با اشاره به اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر اظهار داشت: جهت راه اندازی مرکز واکسیناسیون عمومی کرونا کوشش های زیادی شد و کمک به سزایی به واکسیناسیون شهروندان کرد. هر جا که جمعیت هلال احمر بخواهد یکی از وظایف ذاتی اش را به سرانجام برساند به تبع آن، این مجتمع نیز می بایست از پتانسیل خود برای همراهی استفاده نماید. بدین سبب با کسب رضایت از متولی وقف مجتمع که ریاست وقت جمعیت هلال احمر است، یکی از نخستین مراکز واکسیناسیون عمومی کرونا در این مجتمع شروع به کار کرد.
وی اضافه کرد: با وجود هزینه های ماهانه قابل توجهی که واکسیناسیون عمومی برای ما در برداشته، تلاش شد تا حداقل رضایت عمومی ایجاد نماییم. مرکز واکسیناسیون مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با مدیریت اجرائی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بحث تهیه واکسن، ثبت نام افراد و تزریق واکسن، همراهی سازمان های داوطلبان و نساجی جمعیت هلال احمر ایران جهت تامین نیرو و اختصاص و نصب چادرها، به کارگیری بسیج و نیروی انتظامی منطقه برای مساعدت با تامین از تیرماه سال جاری مقدمات کار را آغازکرد.
حسینی طباطبایی افزود: در بعضی روزها بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ مورد تزریق واکسن در دو شیفت بامداد و پس از ظهر در این مرکز انجام شده است. در حاشیه انجام واکسیناسیون، نصب بنرهای معرفی خدمات مجتمع و توزیع بن های تخفیف برای خدماتی نظیر ویزیت چشم پزشک، بینایی سنجی، لیزر، فیزیوتراپی و ویزیت پزشک عمومی در میان مراجعین در بهبود حضور بیماران بعد از یک دوره رکود ناشی از کرونا مؤثر بوده است.
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در آخر اظهار داشت: راه اندازی مرکز جامع دندانپزشکی، شهرک تصویربرداری، بخش شیمی درمانی، داروخانه اختصاصی مجتمع، بازسازی و تکمیل تجهیزات بخش دیالیز، از اهداف مدنظر مجتمع است که در امتداد تحقق آنها در آینده نزدیک تلاش می شود.


1400/08/03
21:40:39
5.0 / 5
714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت