تمامی دانش آموزان مازندرانی تا آخر آبان ضد کرونا واکسینه می شوند

تمامی دانش آموزان مازندرانی تا آخر آبان ضد کرونا واکسینه می شوند

به گزارش سلامت مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از افزایش رغیبت دانش آموزان استان برای دریافت واکسن کرونا اطلاع داد و پیش بینی نمود که تا آخر آبان ماه تمامی جمعیت هدف دانش آموزی هر دو دُز واکسن را دریافت نمایند.


علیرضا سعدی پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: طبق آمار ما ۲۴۰ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۷ سال استان می بایست واکسن کرونا تزریق کنند تا قادر به حضور در کلاس های درس باشند و تابحال هم بیشتر از ۸۰ درصدشان دز نخست واکسن را دریافت کرده اند.
وی علت افزایش رغبت دانش آموزان و شتاب گیری واکسیناسیون این گروه جمعیتی را راه اندازی مراکز تخصصی مشاوره و واکسیناسیون در استان علام کرد و اظهار داشت که هم اکنون ۲۰ مرکز تخصصی در کنار مراکز تجمیعی زیر پوشش دانشگاه های علوم پزشکی در استان کار واکسیناسیون دانش آموزان را انجام می دهند.
سعدی پور یکی از کارکردهای مراکز تخصصی را عرضه خدمات مشاوره ای به دانش آموزان و خانواده های آنان در باره واکسن کرونا و اقناع آنان برشمرد و اضافه کرد: این مراکز تخصصی با همکاری مدیران مدارس در استان افتتاح شد و برپایه نوبت دهی از راه مدرسه کار واکسیناسیون را انجام می دهند.
وی توضیح داد: مدیران مدارس لیست دانش آموزان حائز شرایط برای واکسیناسیون را به مراکز تخصصی می دهند و این مراکز هم نوبت بندی می کنند و نوبت هر دانش آموزی از راه مدیر مدرسه به خانواده دانش آموزش اطلاع داده می شود و دانش آموزان با رجوع در زمان مقرر علاوه بر دریافت مشاوره، واکسن تزریق می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یکی از مزیت های راه اندازی این مراکز را خنثی کردن تبلیغات واکسن هراسی دانست و اظهار داشت: مشاوره در مراکز تخصصی با همکاری معلمان مدارس به دانش آموزان داده می شود ضمن اینکه کودکان و نوجوانان در این مراکز با اهمیت واکسن، رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها بعد از تزریق واکسن و هنگام حضور در مدرسه آشنا می شوند.
سعدی پور تزریق واکسن کرونا برای معلمان و دانش آموزان را پیش نیاز حضور در کلاس درس در زمان بازگشایی مدارس دانست و اضافه کرد: همزمان با بازگشایی مدارس، دانش آموزان و معلمان موظف می باشند پیش از ورود به کلاس های درس، کارت های هوشمند دریافت واکسن کرونا را به معاون و یا مدیر مدرسه عرضه دهند
وی در باره وضعیت واکسیناسیون معلمان هم اظهار داشت: ۴۰ هزار و ۵۰۲ معلم در مازندران در هفته های گذشته واکسن کرونا را دریافت کرده اند و با تکمیل شدن روند واکسیناسیون دانش آموزان، روند بازگشایی مدارس در آبان ماه به تدریج با نظارت مدیران مدارس و مدیران شهرستانی ادارات آموزش و پرورش در استان آغاز می شود.
در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در استان مازندران ۵۲۰ هزار دانش آموز در چهار و ۲۰۵ مدرسه تحصیل می کنند.
براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از گروه هدف ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار نفری استان، تابحال ۸۳.۸ درصد دُز اول و ۴۰.۴ درصد هم دُز دوم واکسن کرونا را دریافت نمودند. دُز سوم واکسن کرونا هم به یک هزار و ۲۰۰ نفر از کادر درمان استان تزریق شده است و در این مرحله مقرر است ۶ هزار نفر از کادر درمان در سرتاسر مازندران دُز سوم واکسن کرونا را در ایام آینده دریافت نمایند.

1400/07/27
10:21:18
5.0 / 5
816
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت