آخرین جزئیات از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

آخرین جزئیات از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

به گزارش سلامت معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تشریح آخرین جزئیات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اظهار داشت: دولت و شورایعالی بیمه همراهی کردند و اوایل سالجاری مصوبات کامل شد و اجرای قانون تعرفه گذاری توسط معاون اول رئیس جمهوری کلید خورد.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، عباس عبادی با اشاره به اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری حدود ۱۴ سال قبل در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید، خاطرنشان کرد: متاسفانه عملیاتی شدن، ابلاغ و تدوین آیین نامه سال ها طول کشید که عموما به تخصیص اعتبار و بودجه مربوط بود.
وی افزود: بعد از فرمایشات سال قبل رهبر معظم انقلاب در روز پرستار، دولت و شورایعالی بیمه همراهی کردند و اوایل سالجاری مصوبات کامل شد و اجرای قانون تعرفه گذاری توسط معاون محترم اول ریاست جمهوری کلید خورد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: نکته ای که حالا وجود دارد، بحث تخصیص اعتبار برای سال ۱۴۰۰ از جانب سازمان برنامه و بودجه است؛ چونکه این مورد در بودجه عملیاتی سالانه پیشبینی نشده بود و تلاش بر این است که با رایزنی بتوانیم در نیمه دوم این امر را عملیاتی نماییم اما می توانیم قول دهیم که این امر قطعا در اعتبارات بودجه ۱۴۰۱ پیشبینی خواهد شد.
عبادی در ادامه با اشاره به اینکه پرستارانی که عضویت رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی دارند باوجود این که شرح وظایف یکسانی داشته و در یک محیط مشترک فعالیت می نمایند، تفاوت و شکاف حقوقی دارند، اظهار داشت: قرار بر این بود که دوستان شرکتی و قراردادی حداقل مشابه۸۰ درصد حقوق دوستانی که قرارداد رسمی دارند را دریافت کنند که این مورد هم احتیاج به پیگیری جدی دارد. با عنایت به قول وزیر بهداشت امیدواریم این مشکل هم تا سالروز گرامیداشت پرستار رفع گردد.


منبع:

1400/07/15
12:59:08
5.0 / 5
927
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پرستاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سلامت