زالی عنوان كرد؛

کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا در تهران

کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا در تهران

به گزارش سلامت فرمانده ستاد مبارزه با کرونا از کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: از 14 میلیون و 200 هزار شهروند استان تهران، 10 میلیون و 600 هزار نفر را واکسن زدیم.به گزارش سلامت به نقل از مهر، علیرضا زالی با حضور در برنامه «طبیب» با تاکید بر این که متوسط تعداد بستری روزانه ما در تهران که روزهایی به چهار تا شش هزار نفر رسیده بود به ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر رسیده است، اظهار داشت: هم اکنون از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار شهروند استان تهران تا حالا به لطف خداوند متعال تعداد ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را واکسن زدیم.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به این که خوشبختانه در تهران نیز همچون سایر استانهای کشور آمار مبتلایان به کرونا به شدت کاهش پیدا کرده، عنوان کرد: ما تقریباً هر هفته نسبت به هفته قبل در فاکتورهای مراجعین سرپایی و بستری کاهش قابل توجهی داریم.
وی تصریح کرد: هم اکنون مجموع بیمارهایی که در تهران به سبب کرونا بستری شده اند حدود پنج هزار نفر هستند که این عدد در ابتدای خیز پنجم به ۱۰ هزار نفر رسیده بود، در حقیقت ۵۰ درصد تعداد بیماران کم شده است و تقریباً بخش زیادی از آنها درحال مرخص شدن هستند و متوسط تعداد بستری روزانه ما در تهران که روزهایی به چهار تا شش هزار نفر رسیده بود به ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر رسیده است.
رئیس قطب علمی جراحی اعصاب با اظهار خرسندی از تعداد بالای ترخیص بیماران کرونائی اظهار داشت: ترخیص بیماران ما بین یک هزار تا ۱۲۵۰ نفر در روز است و تعداد مراجعین سرپایی ما که مدت های طولانی در ابتدای خیز پنجم بالای ۲۰ هزار نفر بود الان به زیر ۱۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده و اینها همه علامت های خوبی است.
زالی با اشاره به این که امروز که در زمان سیر نزولی آمار کرونا هستیم چه باید بکنیم تا باردیگر گرفتار لطمه خیز بعدی نشویم چون خیز بعدی می تواند شدیدتر باشد، اظهار نمود: دو راه حل دارد یکی اقبال به واکسیناسیون و شتاب برای تزریق واکسن و دوم رعایت پروتکال ها. درباب واکسن فرقی هم نمی کند که چه برندی باشد چون هر برند واکسنی تأثیر خودش را دارد و تمام واکسن های دنیا بالای ۵۰ درصد اثربخشی دارند، سازمان بهداشت جهانی هم می گوید هر واکسنی که دارای اثربخشی بالای ۵۰ درصد است را بزنید چون بهترین واکسن در دنیا واکسنی است که در دسترس تر است.
وی با تاکید بر این که از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار شهروند استان تهران تا حالا به لطف خداوند متعال و با همت تمام نهادها و ارگان ها، ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را واکسن زدیم، عنوان کرد: منتظر هستیم تا باقی شهروندان نیز برای واکسینه شدن مراجعه کنند، چون تمام مراکز بصورت فعال مشغول فعالیت هستند و به حمد خدا واکسن نیز به تعداد موجود است، فقط افرادی که به میل خود تا حالا واکسن نزدند باید این همت را بکنند و برای واکسینه شدن اقدام نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آخر نیز اشاره کرد: البته باید تاکید کنم حتی با واکسینه شدن کامل جامعه هم هیچ چیزی جای رعایت شیوه نامه های بهداشتی، رعایت پروتکل ها و پرهیز از حضور در تجمعات را نمی گیرد.


منبع:

1400/07/14
20:33:04
5.0 / 5
810
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت