هموطنان تردید نکنند، حتما واکسن کرونا بزنند

هموطنان تردید نکنند، حتما واکسن کرونا بزنند

سلامت: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به هموطنان سفارش کرد که به هیچ وجه در تزریق واکسن کرونا تردید نکنند و آنرا حتما در اسرع وقت بزنند.


دکتر پیام طبرسی متخصص بیماریهای عفونی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: بررسی های نهادهای بین المللی همچون سازمان جهانی بهداشت نشان میدهد که واکسن های موجود علاوه بر این که لطمه های جدی ندارند، دارای فواید مناسبی هم هستند و سفارش این مراکز تزریق واکسن کرونا است.
وی اصرار کرد مطالب منتشره در فضای مجازی درمورد برخی واکسن ها سبب تردیدهایی در عده ای شده است که بیشتر این مطالب پایه و اساس علمی ندارد و مردم نباید به اخبار بدون پشتوانه علمی توجه نمایند و خودرا به مخاطره بیاندازند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلان اینکه برخی افراد به دنبال واکسن های خاصی هستند، اشاره کرد: مردم واکسن در دسترس را تزریق کنند و خیلی به دنبال واکسن خاصی نباشند.
واکسن هراسی، ممنوع
طبرسی تصریح کرد: باید از واکسن هراسی پرهیز کرد و به عبارتی این کار در وضعیت فعلی ممنوع می باشد، گروهی با اهداف خاص به دنبال این مساله هستند که نباید به آن دامن بزنیم.
وی اضافه کرد: اگر عده اندکی که تمایل به واکسیناسیون ندارند، سیستم سلامت برای آنان باید برنامه ای داشته باشد که همچون آن می توان به محرومیت از خدمات اجتماعی اشاره نمود.
متخصص بیماریهای عفونی تاکید افزود: در بیشتر کشورها همچون ایران، افرادی مخالف تزریق واکسن کرونا هستند که مردم نباید تحت تاثیر القائات آنان قرار گیرند.
۸۷ درصد افراد بالای ۶۰ سال واکسن کرونا زدند
طبرسی با اعلان اینکه ۸۷ درصد ایرانی های بالای ۶۰ سال واکسن کرونا زده اند، گفت: تا حالا شمار زیادی از این گروه سنی واکسن کرونا را دریافت کرده اند و بقیه هم نباید تحت تاثیر سخنان بی پایه و اساس برخی قرار بگیرند.
وی به اثرات واکسن کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: اثرات واکسیناسیون در جامعه قابل مشاهده می باشد، مرگ و میر کمتر موج پنجم و کاهش بستری های شدید همچون مزیت های تزریق واکسن کرونا است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با طرح این سوال که آیا کاهش مرگ و بستری های شدید در مردم به ویژه کادر درمان، خود به خود به وجود آمده است، اشاره کرد: این موضوعات همچون مزایای تزریق واکسن کرونا که بصورت ملموس قابل مشاهده می باشد.
طبرسی با یادآوری این که سرنوشت کسانی که واکسیناسیون کرونا شده باشند، مبتلاشدن به نوع شدید بیماری یا مرگ کشیده نمی گردد، افزود: این افراد بطور معمول به موارد شدید بیماری و احتیاج به بخش مراقبت های پیدا نمی کنند و همین طور مرگ ناشی از بیماری کرونا با تزریق واکسن بسیار کم شده است.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، بر طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، تا حالا ۳۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۵۴۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۸۹۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴۶ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۴۳۴ دُز رسید.
افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.


منبع:

1400/07/01
23:32:39
5.0 / 5
646
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت