بندرانزلی به پایگاه واکسیناسیون خودرویی کرونا مجهز شد

بندرانزلی به پایگاه واکسیناسیون خودرویی کرونا مجهز شد

به گزارش سلامت بعد از شهر رشت دومین پایگاه واکسیناسیون خودرویی به منظور تسریع در روند تزریق واکسن کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شهر بندرانزلی افتتاح شد.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح پایگاه واکسیناسیون خودرویی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با عنایت به لزوم واکسینه کردن سریع شهروندان و بازگشایی سامانه سلامت برای متولدین ۱۳۶۰ و پیش از آن و به منظور رفاه حال همشهریان، پایگاه واکسیناسیون خودرویی در این شهرستان افتتاح شد.
بابک صیاد افزود: این پایگاه بعد از رشت، دومین مرکز واکسیناسیون خودرویی در سطح استان گیلان است که با همت و پیگیری های مسؤلان شهرستانی در محل جایگاه سی ان جی شهرداری واقع در مجاورت اردوگاه شهید گلاور فعالیت خویش را شروع کرده است.
وی از شهروندان خواست ضمن ثبت نام اینترنتی در سامانه سلامت به نشانی اینترنتی http: //salamat.gov.ir و دریافت نوبت جهت واکسیناسیون در پایگاه خودرویی و با عنایت به ظرفیت شهرستان برای تزریق واکسن به این پایگاه رجوع کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: از دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و بهیارها هم تقاضا می شود با رفتن به مرکز بهداشت برای کمک در امر واکسیناسیون با کادر درمان همکاری کنند.
صیاد با اشاره به اینکه تابحال ۹۹ هزار و ۲۳۵ نفر از جمعیت شهرستان انزلی واکسن کرونا را دریافت کرده اند اضافه کرد: از این تعداد ۶۲ هزار ۸۰۷ نفر دوز نخست و ۳۶ هزار و ۴۲۸ نفر هم با تزریق دوز دوم واکسینه شده اند.
وی خاطر نشان ساخت: در بهترین حالت روزانه بیشتر از ۲ هزار دوز واکسن کرونا در پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون، موردی و مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی تزریق می شود.
در سطح شهر بندرانزلی پنج پایگاه تجمیعی و موردی، شهید دوربین، شهید میری، امام علی (ع)، کلویرو آذربایجان در ۲ نوبت بامداد و عصر کار واکسیناسیون را انجام می دهند.

1400/06/25
14:46:52
5.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت