وزیر بهداشت:

تا اختتام شهریور 50 میلیون دز واکسن تزریق خواهیم کرد

تا اختتام شهریور 50 میلیون دز واکسن تزریق خواهیم کرد

به گزارش سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تا اختتام شهریورماه 50 میلیون دز واکسن تزریق خواهیم کرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام عین اللهی روز سه شنبه بعد از حضور در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبرنگاران اظهار داشت: هماهنگی بسیار خوبی میان اعضای کمیسیون بهداشت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد و در نشست امروز در ارتباط با برنامه هایی که در آینده مقرر است در وزارتخانه عملیاتی شود نمایندگان اظهارنظرهایی را مطرح نمودند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین وضعیت واکسیناسیون در کشور اظهار نمود: خوشبختانه مقدار زیادی واکسن با مساعدت رئیس جمهوری و معاون اول وارد کشور شد و تا حالا ۳۸ میلیون دز واکسن تزریق شده است.
وی افزود: قبل از این تا اختتام تیرماه فقط ۵ میلیون دز واکسن تزریق شده بود در صورتیکه از مرداد تا شهریورماه حدود ۳۳ میلیون دز تزریق کردیم و امیدواریم تا آخر شهریورماه آنرا به بالای ۵۰ میلیون دز برسانیم.
عین اللهی با اعلان اینکه رتبه دوم واکسیناسیون در هفته را در دنیا کسب کردیم، اظهار داشت: رتبه اول متعلق به کشور آلمان با تزریق ۶ میلیون دز و رتبه دوم متعلق به ایران با تزریق ۵ میلیون دز در هفته است و امیدواریم رکورد آلمان را در این هفته بزنیم و بیش از ۶ میلیون دز در هفته را تزریق نماییم.
این عضو کابینه سیزدهم تصریح کرد: از هفته آتی ۱۷ ساله هایی که مقرر است کنکور بدهند را با واکسن های خاصی که برای زیر ۱۸ ساله ها وارد کرده ایم واکسینه خواهیم کرد و دیگر برای کنکور مشکلی از این لحاظ نخواهیم داشت.
عین اللهی اشاره کرد: به زودی تمامی افرادی که خواهان خروج از کشور هستند باید دو دُز واکسن را تزریق کرده باشند و در برگشت نیز کسانی که واکسن تزریق نکرده اند باید آزمایش پی سی آر منفی داشته باشند و مبادی ورودی و خروجی کشور برای جلوگیری از موج بعدی کرونا برای ما اهمیت دارد.


منبع:

1400/06/23
22:12:50
5.0 / 5
868
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سلامت