وزیر بهداشت:

سهمیه واکسن خوزستان افزایش می یابد

سهمیه واکسن خوزستان افزایش می یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ما در خوزستان برای مهار کرونا نیاز به یک همراهی همه جانبه داریم، اظهار داشت: سهمیه واکسن خوزستان افزایش می یابد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، بهرام عین اللهی پس از ظهر امروز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: برنامه ما این است که تا دهه فجر سال جاری همه جمعیت هدف کشور زیرپوشش واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.
وی اضافه کرد: در مسافرت امروز از یک حسینیه و چند سالن ورزشی در اهواز که به مرکز واکسیناسیون تبدیل گشته بودند، دیدن کردم که قابل تقدیر بود و این امر می تواند در کشور یک الگو باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ما در خوزستان برای مهار کرونا نیاز به یک همراهی همه جانبه داریم، افزود: همان گونه که در دوران دفاع مقدس مردم در بیمارستان ها مشغول کمک رسانی بودند حالا هم به همان شکل باید کمک رسانی صورت گیرد.
عین اللهی اظهار داشت: کرونا باآنکه دیده نمی گردد ولی یک بحران است و مردم چون این ویروس را نمی بینند، متوجه شرایط نمی شوند که از این رو لازم است که مردم رعایت شیوه نامه های بهداشتی بخصوص ماسک زدن را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: یکی از طریق های مهم برای کنترل و مهار کرونا واکسیناسیون است؛ ازاین رو جامعه هدف باید هرچه سریع تر مبادرت به تزریق هر نوع واکسنی کنند چرا الان در دنیا ثابت شده کشورهایی که واکسیناسیون خوبی انجام داده اند، میزان مرگ ومیر آنها به مراتب پایین تر آمده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که واکسیناسیون باید هر چه سریع تر صورت گیرد و مردم دنبال نوع واکسن نباشد، خاطرنشان کرد: در یک سال و نیم اخیر کادر درمان به صورت شبانه روز درحال خدمات رسانی هستند و در مواردی مجبور می شوند تا چند روز خانواده خویش را نبینند که جای تشکر دارد.
عین اللهی افزود: جامعه پزشکی ما همان گونه که در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند در بحران کرونا در خط مقدم قرار داشته و شب و روز درحال زحمت کشیدن هستند.
وی اظهار داشت: واردات واکسن کرونا به کشور سرعت گرفته و قطعا سهمیه مناسبی برای استان خوزستان در نظر خواهیم گرفت؛ همینطور پیگیر وضعیت مطالبات پزشکان و کادر درمانی خوزستان هستیم.

1400/06/05
23:53:35
5.0 / 5
572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت