رئیس نظام پزشكی اردبیل:

آمار شکایت از پزشکان در اردبیل پایین تر از میانگین کشوری است

آمار شکایت از پزشکان در اردبیل پایین تر از میانگین کشوری است

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: آمار شکایت از پزشکان در استان اردبیل از میانگین کشوری پایین تر است.منصور جعفری نمین در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در هر صنف خواسته یا ناخواسته اشتباهات و تخلفاتی را شاهد می باشیم اما در جامعه پزشکی آمار شکایت ها از پزشکان در استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.
وی خاطرنشان کرد: همکاران ما تلاش می کنند موازین علمی و تخصصی را در رسیدگی به بیماران و مراجعین مورد توجه قرار دهند و بنابراین میزان شکایت از پزشکان پایین تر بوده و تلاش بر این است تا با رسیدگی بموقع به شکایات انجام شده، در سریع ترین زمان پاسخ به مخاطبان عرضه شود.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان اظهار داشت: در میان شکایتی که در یک سال قبل از پزشکان اردبیل انجام شده، تنها ۲۵ درصد در ارتباط با قصور پزشکی بوده و رأی دادگاه در این حوزه صادر شده و در ۷۵ درصد خطا در ارتباط با پزشکان و اقدامات مراقبتی و معاینات آنها نبوده است.
جعفری نمین با اشاره به اینکه در ۱.۵ سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا جامعه پزشکی و کادر درمانی زیر بار سنگین ترین مشکلات و مراجعات قرار گرفتند، اضافه کرد: ما سه سال است که جشن روز پزشک را به علل انتشار کرونا و کمک به سیل زدگان در سال ۹۸ برگزار نکردیم و سال جاری هم با تبریک به جامعه پزشکی این جشن را در روز پزشک با حضور این جامعه شریف برگزار نمی نماییم.
وی اعضای نظام پزشکی را شامل کلیه پزشکان، داروسازان، کارشناسان بینایی سنجی و ماماها اعلام نمود و افزود: در استان اردبیل پنج سازمان نظام پزشکی فعالیت می کند که در شهرستان اردبیل در مجموع دو هزار نفر عضو نظام پزشکی هستند.

جعفری نمین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برای هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی و تشکیل اعضای هیئت رئیسه را در مردادماه شاهد بودیم و فعالیت هیئت مدیره نظام پزشکی در دوره هشتم شروع شده است.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان به افزایش جمعیت پزشکان عمومی و متخصصین و همینطور پزشکان فوق تخصص در استان اشاره نمود و اظهار داشت: وضعیت پزشکان در این استان در مقایسه با اوایل پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست چون که اوایل انقلاب ما کمتر از پنج پزشک متخصص در استان داشتیم در حالیکه از سال ۷۲ و با برگزاری نخستین دوره انتخابات نظام پزشکی که ۶۵ نفر پزشک در انتخابات شرکت کرده بودند، هم اکنون جامعه پزشکی استان به سرعت در بخش های مختلف افزایش پیدا کرده است.
جعفری نمین افزود: در استان اردبیل الان بیشتر از ۶۰۰ نفر پزشک عمومی، ۲۵۰ پزشک متخصص و بیشتر از ۱۰۰ پزشک فوق تخصص در رشته های مختلف وجود دارد که در مناطق مختلف استان به هموطنان عرضه خدمات می کنند.
وی بیان نمود: ما شرایط سخت و بحرانی را در مهار کرونا در مراکز درمانی دولتی و خصوصی شاهد می باشیم بگونه ای که همکاران ما در چند شیفت شبانه روزی فعالیت می نمایند تا مهار کرونا اتفاق بیفتد.
جعفری نمین عمده چالش پزشکان را در شرایط کنونی حضور آنها در صف اول نظام سلامت و احتمال به خطر افتادن جانشان اعلام نمود و اضافه کرد: جامعه پزشکی بدون قصور و کوتاهی در صف مقدم این جهاد پرارزش قرار دارند و حتی در ۱.۵ سال گذشته بعضی از پزشکان دو روز هم به مرخصی نرفتند.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان اظهار نمود: پزشکان همواره در جبهه های جنگ و زلزله و حوادث دیگر در خط مقدم بودند و این دفعه هم بزرگترین مجاهدت آنها برای مهار بیماری خطرناک کرونا است که شبانه روز تلاش می کنند تا در این راستا اقدامات مؤثری را انجام دهند.
جعفری نمین با اشاره به اینکه همه پزشکان استان اردبیل دو دوز واکسن ضد کرونا را دریافت کرده اند، اظهار داشت: تزریق دوز سوم کرونا هم در اولویت قرار گرفته که در صورت تأیید پزشکی و علمی این کار صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان در ادامه خاطرنشان کرد: در کل کشور ۲۴۵ پزشک بر اثر انتشار کرونا فوت کردند ولی در شهرستان اردبیل از جامعه پزشکی فوتی بر اثر انتشار کرونا نداشتیم اما عمده پزشکان به علت حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی درگیر این بیماری بودند.
وی تصریح کرد: ما هم اکنون در اغلب بیمارستان ها شاهد ازدحام جمعیت بیماران کرونایی هستیم به صورتی که در اردبیل ۸۲۰ بیمار بستری و بیشتر از یک هزار و ۲۰۰ بیمار سرپایی خدمات روزانه درمانی را ضد بیماری کرونا دریافت می کنند و اساسا در موج ششم که به دنبال اجتماعات ماه محرم در مهرماه رخ خواهد داد، ما با شرایط سخت تری روبه رو خواهیم شد.
جعفری نمین بزرگترین هدیه مردم را به پزشکان در روز پزشک رعایت پروتکلهای بهداشتی و دوری از تجمعات اعلام نمود و افزود: امیدواریم اهالی استان با رعایت موازین بهداشتی به کادر درمانی خسته و فرسوده کمک کنند تا آنها هم نفسی تازه کنند.

1400/06/03
20:58:17
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سلامت