حوادث هفته گذشته 1151 نفر مصدوم برجای گذاشت

حوادث هفته گذشته 1151 نفر مصدوم برجای گذاشت

به گزارش سلامت سخنگوی سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: طی هفته گذشته (از دهم تا شانزدهم خرداد ۱۳۹۸) در مجموع ۴۷۳ حادثه ویژه پرتلفات در مركز هدایت عملیات و بحران (EOC) این سازمان به ثبت رسید كه به دنبال این حوادث ۱۱۵۱ نفر مصدوم شدند.


مجتبی خالدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: از مجموع ۴۷۳ حادثه ویژه ثبت شده طی هفته گذشته، ۱۴۸ مورد حوادث ترافیکی که (معادل ۳۱ درصد از کل حوادث ثبت شده) و بقیه آنها مربوط به حوادث غیرترافیکی است.
وی افزود: بیشترین مأموریت های ترافیکی اورژانس ما مربوط به استان های تهران، مازندران و فارس ثبت شده که ۸۴ درصد این حوادث پر تلفات ترافیکی مربوط به خودرو های سواری، سه درصد حمل و نقل عمومی، ۹ درصد ترابری سنگین و چهار در صد حمل و نقل عمومی مثل وانت بار و کامیونت و نظایر آن گزارش شده است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: ۸۶ درصد مصدومان حوادث ترافیکی پرتلفات مربوط به خودرو های سواری ثبت شده است.
خالدی توضیح داد: جمع مصدومانی که در ۴۷۳ مورد حادثه ویژه هفته گذشته از جانب امدادگران اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل شدند، یکهزار و یک نفر بوده (۸۶ درصد مصدومان) و کل مصدومین هفته گذشته هم هزار و صد و پنجاه یک نفر ثبت شده که از کل این یکهزار و ۱۵۱ نفر، ۷۴۵ نفر (معادل ۶۴ درصد مربوط به مصدومین حوادث ترافیکی) است که از این ۷۵۴ نفر مصدوم مجبور شده ایم ۸۸ درصد آنها را به علتشدت جراحات به مراکز درمانی منتقل نماییم.
وی اظهار داشت: همچنان بیشترین حوادثی که اتفاق می افتد و بیشترین بار حوادث پر تلفات مربوط به حوادث ترافیکی است یعنی بیشترین مصدومان اعزامی ما به مراکز درمانی و بیمارستانی حادثه دیدگان حوادث ترافیکی است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به آخرین حوادث پرتلفاتی که امدادگران اورژانس ۱۱۵ به مصدومان آن خدمات رسانی کردند، اضافه کرد: آخرین حوادث پرتلفات هفته گذشته هم مربوط به حادثه رانندگی روز گذشته ۲۰ خرداد ۹۹ در محور بم به ایرانشهر که این تصادف زنجیره ای ۱۴ مصدوم و در صبح روز جاری ساعت ۲ و ۳۸ دقیقه هم تصادف یکدستگاه پراید با یکدستگاه پژو و یکدستگاه تریلی در اتوبان ثبت و گزارش شده که این تصادف هم ۱۲ مصدوم برجای گذاشته است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1399/04/24
14:00:42
5.0 / 5
1483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سلامت