امام جمعه اردبیل:

اردبیل به قطب دارویی آینده کشور تبدیل می شود

اردبیل به قطب دارویی آینده کشور تبدیل می شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل قابلیت بی نظیری را در تبدیل شدن به قطب تولید داروهای گیاهی و شیمیایی در کشور دارد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، آیت الله سید حسن عاملی عصر شنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در اردبیل اظهار نمود: مجموعه عظیمی که امروز به همت بخش خصوصی انجام می شود امیدواری زیادی را برای اشتغال جوانان و تولید دارو در استان اردبیل ایجاد کرده تا اردبیل به قطب دارویی کشور تبدیل گردد.
وی به اشتغال ۲۵۰ نفر در فاز اول و دو هزار نفر در فاز نهایی این مجموعه تولیدی اشاره نمود و اظهار داشت: از هر جهت شرایط برای تولید محصولات دارویی گیاهی و شیمیایی در استان برقرار است که انتظار می رود تمام فازهای توسعه این کارخانه تا اختتام امسال به بهره برداری برسد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با قدردانی از همت، تلاش و پیگیری استاندار اردبیل در دعوت از این سرمایه گذار برای حضور در استان اردبیل اشاره کرد: با راه اندازی چنین مجموعه هایی چهره استان اردبیل به یک چهره صنعتی و اشتغالزا تبدیل می شود.
عاملی اضافه کرد: شرکت خصوصی تولید داروی اردبیل که از زیرمجموعه های کارخانه عظیم تولید دارویی در کشور است، توان تولید و صادرات محصولات دارویی را دارد و بطور قطع حضور این مجموعه در اردبیل نیز می تواند به توسعه اشتغال، تولید و ارزش افزوده کمک نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: در فازهای بعدی که تکنولوژی آن نیز خریداری شده و مجهزترین دستگاهها راه اندازی می شود زمینه تحول و تحرک جدی در بخش تولید مناسب محصولات دارویی و همین طور ظروف دارویی فراهم می آید که این حرکت می تواند به تقویت نظام اقتصادی مولد استان اردبیل کمک نماید.
عاملی افزود: راه اندازی چنین مجموعه هایی نشان میدهد که ملت ایران در مقابل تحریم های ظالمانه استکبار تسلیم نشده بلکه با تمام قدرت در صحنه حاضر است تا در جهت خوداتکایی این کشور گام های جدی بردارد.
وی بیان کرد: دشمنان ما به خوبی می دانند که در این ۴۲ سال دست به تحریم بیهوده ای زدند چونکه اراده این ملت با چنین تحریم های ظالمانه ای شکسته شدنی نیست بلکه روز به روز شاهد نبوغ و ارائه توانمندی های جوانان و فعالان اقتصادی و صنعتی در این مرز و بوم هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: راه اندازی چنین مجموعه تولیدی امیدواری زیادی را در استان برای توسعه اشتغال و تولید ایجاد کرده و بطور قطع با همراهی مسئولان استانی این حرکت ها می تواند تقویت شود.

1400/05/11
22:06:15
5.0 / 5
816
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , دارو , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت