عضو تیم تخصصی مركز درمان ناباروری ابن سینا:

۱۸ تا ۲۵ سالگی بهترین سن اولین حاملگی مادران

۱۸ تا ۲۵ سالگی بهترین سن اولین حاملگی مادران

به گزارش سلامت عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا اظهار داشت: بهترین سن برای اولین حاملگی ۱۸ تا ۲۵ سالگی و در نهایت پیش از ۲۹ سالگی است.


اعظم محمداکبری، متخصص زنان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا به زنان سفارش کرد که اولین حاملگی خویش را به تاخیر نیندازند.
وی افزود: به تاخیر انداختن بارداری، هم می تواند سلامت جنین و مادر به خطر اندازد و بنابراین سفارش می شود زنان حاملگی بخصوص اولین مورد را به تاخیر نیندازند.
فلوشیپ ناباروری بیان نمود: زنان گاهی اوقات با مشکلات غیرقابل پیشبینی مانند نارسایی زودرس تخمدان، کاهش ذخیره تخمدان یا هر وضعیتی که عملکرد تخمدان را کم کند، مواجه می شوند که نتیجه آن کاهش قدرت باروری و رو آوردن به درمان ناباروری و عواقب آن است.
وی خاطرنشان کرد: حاملگی کمتر از ۱۸ سال یا بالاتر از ۳۵ سال سبب می شود در نوزادان مشکلاتی مانند اختلالات کروموزومی و ناهنجاری های مادرزادی بیشتر مشاهده شود.
محمداکبری، افزایش میزان سقط را یکی دیگر از مشکلات ناشی از حاملگی خارج از این محدوده سنی اعلام نمود و اظهار داشت: عوارضی مانند دیابت و مبتلا شدن به فشار خون حاملگی در خانمهایی که در سنین بالاتر از ۳۵ سالگی مبادرت به حاملگی می کنند، بیشتر مشاهده می شود.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا اظهار داشت: اگر نخستین حاملگی تا پیش از ۲۹ سالگی صورت گیرد؛ می تواند میزان مبتلا شدن به سرطان پستان را کم کند.
وی افزود: برخی موارد زنان در سن مناسب مبادرت به ازدواج می کنند، اما به دلایلی مبادرت به حاملگی را به تاخیر می اندازند؛ به صورت مثال برخی زنان حتی ۱۵ سال پس از ازدواج هم مبادرت به حاملگی نمی کنند.
فلوشیپ ناباروری بیان نمود: پس از این مدت زنان به علل مختلف شاید به سادگی آبستن نشوند یا با عوارض حاملگی مانند سقط بیشتر، اختلاط و ناهنجاری مادرزادی جنین مواجه شوند.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا بر ضرورت فاصله گذاری مناسب بین فرزندان تصریح کرد و اظهار داشت: فاصله گذاری بین فرزندان هم از نظر سلامتی مادر و هم نوزادان اهمیت بالایی برخوردار می باشد که باید رعایت شود.
این متخصص زنان تصریح کرد: فاصله بین فرزندان حدود سه تا پنج سال است که باید رعایت شود.منبع:

1400/05/09
10:08:24
5.0 / 5
825
تگهای خبر: آموزش , اختلال , ازدواج , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت