در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

ركورد تزریق ۴۰۰ هزار واكسن روز گذشته زده شد

ركورد تزریق ۴۰۰ هزار واكسن روز گذشته زده شد

به گزارش سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه روز گذشته رکورد واکسیناسیون در کشور از مرز ۴۰۰ هزار واکسن در روز گذشت؛ از افزایش مراکز واکسیناسیون اطلاع داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سعید نمکی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی ضمن اشاره به امروز در ستاد استانی کرونا لرستان حضور پیدا کردیم تا هم گزارش ها را ارزیابی نماییم و هم از همراهی، همدلی و وفاق در استان تشکر نماییم عنوان کرد: خوشبختانه استان لرستان در مدیریت کرونا یکی از استانهای بسیار موفق بوده است.
وی اظهار داشت: میزان بیماری و بستری، میزان مرگ و میر نسبت به ابتلاء در سطح استان، تعداد تست ها و پیگیری هایی که در این رابطه داشته اند خیلی خوب و چشم گیر بوده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکیه بر این که ما از همکاران تشکر کردیم و سفارش هایی را برای توسعه کلینیک های سرپایی و بیمار یابی با همراهی سازمان بسیج و طرح شهید سلیمانی داشتیم اظهار داشت: همینطور به پایگاه واکسیناسیون سری زدیم و اعلام کردیم که اگر سرعت واکسیناسیون و تعداد پایگاه ها را هر چه بالاتر ببرند ما تعداد آنها را تأمین خواهیم کرد.
نمکی بیان داشت: برخی از پروژه ها امروز افتتاح شد، ما برای استان بیشتر از شش تا هفت دستگاه «سی تی اسکن»، «ام آر آی» فرستادیم، امکانات مناسبی برای تجهیز تخت های «آی سی یو» که تقریباً دو برابر شده، را اختصاص دادیم.
وی اضافه کرد: برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی از بیمارستان های نیمه کاره اعتبارات خوبی درحال تصویب است که تکمیل شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه هم اکنون به ازای هزار نفر جمعیت ۱.۵ تخت در استان داریم که متوسط کشوری در این رابطه ۱.۶ تخت است، بیان داشت: اگر این کمک ها برای تجهیز تخت های جدید صورت گیرد، نرم تخت های استان از نرم متوسط کشوری هم بالاتر خواهد شد.
نمکی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خوشبختانه میزان واکسیناسیون در کشور روز گذشته از مرز ۴۰۰ هزار واکسن گذشت اضافه کرد: قولی که به مردم داده بودیم که از مرز ۴۰۰ هزار خواهیم گذشت را روز گذشته تجربه کردیم، از امروز به بعد امیدواریم که رکوردهای جدیدتری با افزایش مراکز واکسیناسیون و همینطور واکسن برای گروههای مختلف، داشته باشیم.

1400/04/31
23:00:27
5.0 / 5
784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سلامت