با دستور وزیر بهداشت

۸ پایگاه اورژانس جاده ای فارس به بهره برداری رسید

۸ پایگاه اورژانس جاده ای فارس به بهره برداری رسید

به گزارش سلامت هشت پایگاه اورژانس جاده ای سه شنبه با دستور ویدئوکنفرانس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ناوگان اورژانس فارس پیوست.


این آیین همزمان با برگزاری سی و هشتمین آیین پویش ره سلامت و افتتاح پروژه های سازمان اورژانس کشور برگزار شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانست با عزت و سربلندی موج های قبلی کرونا را مهار کند و امیدواریم بار دیگر بتوانند با افتخارآفرینی از موج پنجم هم عبور کنند.
«سعید نمکی» در ادامه از «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعنوان مدیری سختکوش و توانمند یاد کرد و به پاس تلاش در مدیریت بحران کرونا، از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز قدردانی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هم در این آیین بهره برداری از هشت پایگاه اورژانس جاده ای در هشت شهرستان استان فارس و همزمان با آغاز به کار پروژه های اورژانس کشور را تلاشی در جهت توسعه کمی و کیفی خدمات حوزه سلامت در فارس دانست.
لطفی این پروژه ها را شامل پایگاه اورژانس ۱۱۵ جاده ای «درودزن» در مرودشت، «شهر بالا» در اقلید، «زاخرویه» در قیروکارزین، «دهمورد» در بختگان، «بانش» در بیضا، «سوارغیب» در فراشبند، «لپویی» در زرقان و «کوهمره سرخی» در شیراز عنوان نمود که با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیاردریال به بهره برداری می رسد.
وی ضمن اشاره به تلاشهای مجموعه سلامت فارس برای توسعه ناوگان اورژانس و کاهش زمان حضور نیروهای امدادگر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی بر بالین بیماران و مصدومان، این اقدام را گامی در این راستا خواند و نسبت به تحقق این هدف و تسریع در ارائه خدمات امدادی به مردم این مناطق ابراز امیدواری کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با افزوده شدن این هشت پایگاه که از ماه های ابتدایی سالجاری شروع به کار کرده و امروز به صورت رسمی به بهره برداری رسید؛ مجموع پایگاه های اورژانس ۱۱۵ فعال دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ۱۵۵پایگاه می رسد که گام مهمی در جهت خدمت رسانی به مردم استان است.
لطفی ضمن اشاره به وسعت استان فارس و وجود پایگاه های هوایی شیراز، داراب، آباده، لارستان و جهرم، خواهان حمایت ویژه وزیر بهداشت در راه اندازی پایگاه هوایی در غرب استان فارس شد.
سی و هشتمین آیین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی لرستان و برقراری ارتباط ویدئوکنفرانس با دانشگاه های علوم پزشکی محل بهره برداری از پروژه های اورژانس کشور، سه شنبه ۲۹ تیرماه جاری برگزار شد.
منبع:

1400/04/30
11:17:53
5.0 / 5
821
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سلامت