معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت تاكید كرد:

ضرورت خرید اینترنتی دام و پرهیز از برگزاری مراسم در عید قربان

ضرورت خرید اینترنتی دام و پرهیز از برگزاری مراسم در عید قربان

سلامت: معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت خرید اینترنتی دام از مراکز مجاز و پرهیز از برگزاری مراسم و ایجاد تجمعات در عید قربان تاکید نمود.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از وبدا، مهندس محسن فرهادی اظهار داشت: امسال عید سعید قربان با شرایط سخت کرونای دلتا یکی شده و لازم است شهروندان گرامی در رعایت سفارش های بهداشتی اهتمام ویژه ای داشته باشند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: مهم ترین عوامل شیوع بیماری کرونا در جامعه تردد، تجمع و تهویه نامناسب است. کسانی که می خواهند خرید یا ذبح دام داشته باشند باید از ترددها پرهیز کرده و باید دام سالم را به شکل خرید اینترنتی از شبکه های مجاز دامپزشکی تهیه کنند.
وی افزود: باید از ایجاد هرگونه تجمع و دورهمی در منازل خودداری شود. مراکز عرضه دام نیز باید در فضای باز فعالیت کنند و در فضاهای بسته نیز باید تهویه مناسب وجود داشته باشد.
فرهادی اظهار داشت: تامین شرایط لازم برای دفع بهداشتی فاضلاب، خونابه ها و پسماندهای دام نیز اهمیت ویژه ای دارد. مردم باید از خرید دام های متفرقه و ذبح آنها در ملاء عام کنار خیابانها، منازل و مغازه ها اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: ذبح باید در مکان هایی که سازمان دامپزشکی با همکاری شهرداری ها تعیین و مشخص کرده اند و تحت نظر دامپزشک مستقر در محل صورت گیرد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اشاره کرد: رها کردن خونابه ها و پسماندهای دام خصوصاً در روستاها کار غیربهداشتی است که نباید صورت گیرد. در این شرایط عدم توجه به سفارش های بهداشتی می تواند موجب قالب شدن سوش دلتای کرونا در جامعه شود.
وی با تاکید بر این که حتی در فضای باز نیز باید از ماسک استفاده کرد، اظهار داشت: تلفن ۱۹۰ آماده رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در کمترین زمان ممکن درباب موارد غیربهداشتی در عید قربان است.
منبع:

1400/04/28
20:01:58
5.0 / 5
889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت