نماینده مجلس خواهان ایجاد بیمارستان موقت در جنوب كرمان شد

نماینده مجلس خواهان ایجاد بیمارستان موقت در جنوب كرمان شد

نماینده مردم کهنوج، رودبارجنوب، فاریاب، منوجان و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باتوجه به روند افزایش مبتلایان کرونا طی تماس با وزیر بهداشت ایجاد بیمارستان موقت را با بهره گیری از ظرفیت نیروهای مسلح در سطح این منطقه درخواست کردم.


منصور شکرالهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: همین طور در این تماس خواهان تامین نیازها، تجهیزات و اقلام ضروری درمانی برای حوزه پنج شهرستان جنوبی شدیم.
وی افزود: لیست تجهیزات مورد نیاز برای تصمیم گیری و رفع کمبودها نیز برای وزیر بهداشت ارسال شد.
شکرالهی اظهار داشت: با عنایت به تاکید امام جمعه شهرستان کهنوج و بازدیدی که از بیمارستان ۱۲ فروردین این شهرستان داشتیم وضعیت کرونا از نظر ما در زمینه انتخابیه سیاه است و طی تماس تلفنی با وزیر بهداشت خواهان تامین امکانات زیرساختی حوزه درمان این منطقه شدیم.
پیگیری برای ایجاد ۵۰ تخت کرونایی
وی در ادامه به پیگیری تلفنی بوسیله رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اشاره نمود و اظهار داشت: در این تماس خواهان تهیه ۵۰ تخت بستری فوری به همراه کادر درمان لازم به منظور استقرار در بخش کرونا بیمارستان ۱۲ فروردین شدیم.

معاون وزیر بهداشت به جنوب کرمان می آید
نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی همین طور از سفر معاون درمان وزارت بهداشت به این منطقه طی روزهای آینده اطلاع داد و اظهار داشت: این سفر با پیگیری های انجام شده بوسیله وزیر بهداشت جهت بررسی و رفع مشکلات درمانی جنوب کرمان انجام می شود.
وی اضافه کرد: در این سفر بازدید میدانی و بررسی آخرین وضعیت بیمارستان های منطقه جنوب کرمان بررسی و تصمیم های لازم به منظور رفع کمبودها و مشکلات اتخاذ می شود.

پیگیری برای یک بیمارستان جدید
شکرالهی اظهار داشت: پیگیر ایجاد یک بیمارستان جدید در زمینه انتخابیه خود هستیم و یکی از تأکیدهای وزیر بهداشت نیز تسریع در روند مجوزهای بیمارستان جدید است.
وی اضافه کرد: حضور معاون درمان وزارت بهداشت قطعا مراحل گرفتن مجوزهای لازم را در این حوزه تسریع خواهد نمود.
نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس همین طور به رایزنی با وزیر بهداشت برای رفع محرومیت های منطقه جنوب کرمان اشاره نمود و اظهار داشت: با دستور وزیر بهداشت مجوز یک دستگاه ام.آر.آی ( MRI ) برای منطقه جنوب کرمان در نظر گرفته شد که در اختیار بیمارستان ۱۲ فروردین شهرستان کهنوج قرار می گیرد.
به گزارش سلامت به نقل از ایرنا ۱۶ شهرستان استان کرمان در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارند و این در شرایطی است که جنوب و شرق این استان به دلیل مجاورت با استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان وضعیت نامناسب تری را از لحاظ کرونا دارند و کمبود تخت های بیمارستانی از دغدغه هاست.
جنوب کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر، یک سوم کرمان، پهناورترین استان کشور را تشکیل می دهد.
بیمارستان های شهرستان های جیرفت(سه بیمارستان)، کهنوج، رودبارجنوب، منوجان و قلعه گنج به مردم این منطقه خدمات درمانی ارائه می دهند.


1400/04/22
21:19:13
5.0 / 5
811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت