وزیر بهداشت:

دانشگاه علوم پزشكی زابل زیرساخت توریسم درمانی را دارد

دانشگاه علوم پزشكی زابل زیرساخت توریسم درمانی را دارد

به گزارش سلامت ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با عنایت به توسعه زیرساخت ها در دانشگاه علوم پزشکی زابل این دانشگاه ظرفیت توریسم درمانی را دارد و همینطور ظرفیت آموزش برای نیروهای کشور افغانستان در منطقه سیستان وجود دارد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا سعید نمکی روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در منطقه سیستان اظهارداشت: در سفرهای نوروزی موضع خویش را اعلام و به شدت با آن مخالفت کردم در صورتی که روزانه ۱۲ دستگاه اتوبوس از گلستان به زابل وارد می شد و در انتخابات شوراهای شهر و روستا سفره ها پهن و مراسم عروسی و عزا با جمعیت غیر استاندارد برگزار شد.
وی تصریح کرد: ارتباط استان گلستان، مازندران و گیلان بدلیل تراکم جمعیتی با سیستان و بلوچستان باید به شدت کنترل شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصلی ترین فعالیت استاندار و فرمانداران سیستان و بلوچستان را افزایش پروتکل ها، آموزش به مردم بر رعایت دستور العمل های بهداشتی دانست و خاطرنشان کرد: درمان سرپایی و بستری موقت بزرگترین فیلتر برای سرریز به بیمارستان ها است.
وی اظهارداشت: هر گونه کمبود نیروی انسانی و تجهیزات در بیمارستان ۶۴ تختخوابی زهک و هیرمند وجود دارد که در اسرع وقت تأمین می شود.
نمکی با اعلان اینکه ساخت مراکز درمان بستر در شهرستان های هامون و نیمروز شروع می شود اظهار داشت: در ارتباط با تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و پزشکان طرحی، نامه آن از راه دانشگاه علوم پزشکی زابل ارسال تا مجوز آن صادر شود.
وی اضافه کرد: مرکز بیماری سل در سیستان دستاورد قابل توجه ای برای منطقه است که از فردا به ناوگان تخت های بیمارستانی زابل اضافه می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از واگذاری پنج سردخانه نگهداری واکسن، یک ماشین حمل واکسن، دستگاه ام آر آی، دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان های زهک و هیرمند، دستگاه سی پی آر، پرداخت 2 ماه مطالبات کادر درمان سیستان خبرداد و اظهار داشت: در تقسیمات مرداد ماه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افزایش متخصصین مورد نیاز بخصوص فوق تخصص ریه بگونه ای که در استان ماندگار شود را دستور کار قرار می دهد.
وی از تصویب دانشکده دندانپزشکی زابل در جلسه گسترش وزارت بهداشت و درمان خبرداد و اضافه کرد: به نمایندگان مردم سیستان در مجلس قول ایجاد این دانشکده داده شد و مجوز آن برای دانشگاه علوم پزشکی زابل صادر شده که در کنار آن رشته های بهداشت دهان و دندان اضافه می شود.
نمکی اظهارداشت: هر تعداد واکسن که استان سیستان وبلوچستان نیاز داشته باشد تأمین می شود و این استان نخستین استان در کشور است که افراد بالای ۵۰ سال می توانند واکسن دریافت نمایند.
استاندار سیستان و بلوچستان هم اظهار داشت: همسایگی ایران با کشور افغانستان از خصوصیت های این استان است که دانشگاه علوم پزشکی زابل با پرورش نیروی انسانی افغانستان با مصوبه دولت و اختصاص ردیف اعتباری می تواند نقش آفرینی خویش را با پیوندهای تاریخی و فرهنگی که بین دو کشور است انجام دهد.
احمدعلی موهبتی اظهارداشت: شهرستان های نیمروز و هامون از امکانات حداقلی بهداشتی و درمانی برخوردار می باشند که باید مراکز درمان بستر برای این ۲ شهرستان ایجاد شود.
وی خواهان شتاب فزاینده ساخت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی زابل شد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تست های فراگیر و واکسیناسیون با اولویت مشاغل و فعالان مرز بسیار مهم می باشد که باید هر چه سریعتر در سیستان وبلوچستان صورت گیرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز / دوشنبه/ با سفر به منطقه سیستان با حضور در ستاد مبارزه با بیماری کرونا در منطقه از نزدیک آخرین وضعیت خدمات بهداشتی و درمانی سیستان و بیماران کرونایی در منطقه را بررسی کرد.منبع:

1400/04/22
10:21:11
5.0 / 5
879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سلامت