تزریق واكسن كرونا در مازندران از سر گرفته شد

تزریق واكسن كرونا در مازندران از سر گرفته شد

به گزارش سلامت معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت که همزمان با تأمین سراسری واکسن کرونا و تحویل ۳۱ هزار دوز واکسن به استان، تزریق واکسن مدر مازندران از سر گرفته شده است.


دکتر قاسم اویس روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: روز گذشته ۳۱ هزار دوز واکسن کرونا به استان مازندران ارسال و امروز در شهرستان ها توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مرحله افراد بالای ۶۸ سال واکسینه خواهند شد، اظهار داشت: به این گروه سنی فراخوان از جانب پزشکان خانواده داده شد تا از روز دوشنبه هفته جاری برای دریافت واکسن رجوع کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: همینطور افراد گروه سنی ۷۰ سال به بالا و بعضی از جانبازان و افراد دارای بیماری خاص که از واکسیناسیون جا مانده اند هم امروز واکسینه خواهند شد.
دکتر اویس تصریح کرد: افراد برای تعیین تکلیف تزریق واکسن نیازی به رجوع حضوری ندارند و افراد مشمول این دوره از واکسیناسیون طبق نوبت منتظر تماس تلفنی و یا ارسال پیامک باشند.
واکسیناسیون ۱۰ درصدی جمعیت مازندران
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه تابحال ۳۰۰ هزار دوز واکسن در مازندران تزریق شده است، اظهار داشت: از این تعداد ۲۰۰ هزار دوز برای واکسیناسیون نوبت اول و ۱۰۰ هزار دوز برای مرحله دوم بوده است.
وی جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران را ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر برآورد کرد و اضافه کرد: تابحال ۲۰۰ هزار نفر در استان به صورت کامل واکسینه شدند که حدود ۱۰ درصد از جمعیت استان را شامل می شود.
طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، آمار بیماران بستری در بیمارستان های تحت پوشش این دو دانشگاه هم اکنون یک هزار و ۴۷ نفر می باشد که در طول ۱۰ وز رشد ۲.۵ برابری داشته است.
همچنین الان شهرستان های آمل، محمودآباد، قائمشهر، چالوس، نور، نوشهر، ساری، بابل، سوادکوه، رامسر، فریدونکنار، جویبار و بهشهر در وضعیت قرمز قرار دارند و ۹ شهرستان دیگر به رنگ نارنجی در آمدند.1400/04/20
22:45:18
5.0 / 5
714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سلامت