معاون درمان ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران؛

شروع موج پنجم كرونا نزدیك است

شروع موج پنجم كرونا نزدیك است

به گزارش سلامت معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با عنوان این مطلب که شروع موج پنجم کرونا قریب الوقوع است، اظهار داشت: مردم مراقب باشند.به گزارش سلامت به نقل از مهر، نادر توکلی، در پاسخ به این سؤال که آیا موج پنجم کرونا شروع شده یا خیر؟ عنوان کرد: خطر افزایش کرونا وجود دارد، بنابراین مردم باید پروتکلهای بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت نمایند.
وی اضافه کرد: پس از شروع موج چهارم کرونا و روند کاهشی آن در ۴۰ روز اخیر، شیب نزولی به یک ثبات رو به افزایش رسیده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: شناسایی ویروس های جدید هندی، آفریقایی و جهش یافته دلتا نیازمند مطالعات ژنتیکی است که هم اکنون شرایط و توالی ژن ها و تحقیق در این حوزه امکان پذیر نیست.
وی اظهار نمود: رفتار ویروس در پیک چهارم تغییر کرده و ما با ویروسی مواجه هستیم که شدت سرایت بالاتر ولی میزان مرگ و میر کمتری دارد.
توکلی اضافه کرد: آنچه مهم می باشد این که هم اکنون وضعیت الگوی شهری تا حد زیادی تغییر کرده و با عنایت به کاهش محدودیت های شغلی و خستگی مردم از شرایط بیماری و به رغم رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان تهران روند کاهشی نداریم.
وی افزود: آمارها نشان داده است میزان بستری روزانه در استان تهران بالای ۷۰۰ نفر و هم اکنون تعداد کل بستری بیشتر از ۴۰۰۰ نفر است. در واقع وضعیت بیماری بخصوص در استان تهران یک روند با ثبات رو به افزایش است.
توکلی از برنامه واکسیناسیون همگانی بعنوان مهم ترین عامل مؤثر در کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی نام برد و اضافه کرد: در سنین زیر ۱۰ سال کودکان پرخطری داریم که امکان ابتلاء به کرونا در آنها وجود دارد و میتوان گفت تقریباً ۵ درصد از کل مبتلایان شامل افراد زیر ۱۰ سال می شود و پایین ترین میزان ابتلاء در ارتباط با رده سنی ۱۰ تا ۲۰ سال است.
وی تصریح کرد: موج پنجم در کمین است، بنابراین رعایت همه جانبه دستورالعمل های بهداشتی باید ادامه یابد.


منبع:

1400/04/10
12:47:16
5.0 / 5
679
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سلامت