یافته محققان آلمانی؛

تركیبات دارچین در بهبود كووید ۱۹ موثر است

تركیبات دارچین در بهبود كووید ۱۹ موثر است

به گزارش سلامت نتایج یک تحقیق نشان داده است که سینامالدئید موجود در دارچین، مکمل خوبی همراه با دگزامتازون برای درمان کووید ۱۹ است.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان دانشگاه ماینز آلمان و دانشگاه کمبریج آمریکا دریافتند که ترکیب معروف به سینامالدئید در دارچین یک داروی خوب همراه با دگزامتازون برای درمان کووید ۱۹ است.
دگزامتازون می تواند با مهار فعال شدن عوامل رونویسی پیش التهابی، التهاب را در بیماران کرونایی محدود کند، اما مشخص شده است که دگزامتازون با دوز بالا عوارض جانبی نامطلوبی دارد.
تیم تحقیق نشان داد که دارچین و ترکیب اصلی آن سینامالدئید می توانند سیگنال دهی التهابی را کاهش دهند.
نتایج مطالعه نشان داده است که درمان تکمیلی با دارچین امکان دارد تجویز دوزهای پایین دگزامتازون را برای پیشگیری از عوارض جانبی استروئید با دوز بالا امکان پذیر کند. علاوه بر این، نتایج اولیه نشان داده است که دارچین، آنژیوژنز که یک پدیده واکنشی در کووید ۱۹ است را تعدیل می کند.
این مطالعه نشان داده است که دگزامتازون می تواند در دوزهای پایین تر تجویز شود، در نتیجه از عوارض جانبی ناشی از دوزهای بالای استروئید در صورت استفاده از دارچین و سینامالدئید بعنوان مواد مکمل جلوگیری می شود.
اگرچه داروی دگزامتازون کورتیکواستروئید یک درمان مؤثر برای نوع متوسط تا شدید کووید ۱۹ است، اما می تواند به علت سرکوب سیستم ایمنی، عوارض جانبی ناخواسته ای مانند روان پریشی، افزایش قند خون و پنومونی باکتریایی ثانویه ایجاد نماید.
حتی حدس و گمان هایی وجود دارد که عفونت های قارچی خطرناک موجود در کشورهایی مانند هند، فیلیپین، اندونزی و همینطور در خاورمیانه در خیلی از بیماران کرونایی می تواند به علت استفاده از دگزامتازون باشد.
تیم تحقیق نشان داد که دارچین و ترکیب اصلی آن سینامالدئید می توانند التهاب را از راه مسیری متمایز از دگزامتازون کاهش دهند.
دکتر «کورت لوکاس»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این دو ترکیب در صورت تجویز همزمان امکان دارد اثرات هم افزایی داشته باشند که امکان تجویز دگزامتازون در دوزهای پایین تر را میسر می سازد.»
تحقیقات نشان داده است که برخلاف دگزامتازون، که فعالیت NF-κB را مهار می کند، دارچین می تواند سبب فعال شدن ثانویه TLR۴ توسط DAMP شود. از آنجایی که این دو ترکیب التهاب را از راه مسیرهای مشخص کم می کنند، احتمالاً وقتی به صورت همزمان تجویز می شوند اثرات هم افزایی دارند.

1400/04/01
20:08:00
5.0 / 5
958
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت