استاد ویروس شناسی عنوان كرد؛

اختلاف ۲۰۰ برابری علایم كرونا در افراد

اختلاف ۲۰۰ برابری علایم كرونا در افراد

به گزارش سلامت استاد تمام ویروس شناسی اظهار داشت: علایم و عوارض کرونا ممکنست تا 200 برابر در افراد مختلف متغیر باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، علیرضا ناجی، با اشاره به عوارض جانبی ناشی از واکسن کرونا اظهار نمود: عوارض واکسن ها به دو دسته موقت و بی خطر و عارضه های خطرناک تقسیم می شوند.
وی اضافه کرد: درد و تورم محل تزریق، تب، لرز، درد بدن، گلو درد و یا سندرم مشابه علایم آنفلوانزا می تواند از علایم شایع و موقت و عمومی تزریق واکسن های کووید ۱۹ باشد.
رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر این که هر گونه علامتی که سبب به خطر افتادن جان افراد بواسطه تزریق واکسن شود قابل قبول نیست، افزود: اصولاً مهم ترین هدف کارآزمایی های بالینی پیش گیری از ایجاد عارضه های جدی است و به همین دلیل شرکت های واکسن سازی مجوزهای لازم را دریافت می کنند.
وی درباره ایمنی ناشی از واکسن ها اضافه کرد: بطور قطع ایمنی ناشی از واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قوی تر و بهتر است. واکسن ها بدن را با میزان مشخص و ترکیب مناسبی از ویروس مواجه کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کنند و این درحالی است که این مساله در ایمنی های طبیعی ناشی از کووید ۱۹ وجود ندارد.
ناجی با اشاره به این که علایم و عوارض ابتلاء به کرونا ممکنست تا ۲۰۰ برابر در افراد مختلف متغیر باشد، اظهار داشت: ایمنی ناشی از عفونت های طبیعی خصوصاً در کرونا و در افراد مختلف بسیار متغیر است.
وی، ایمنی زایی با واکسن ها را راه حل مطمئن تر و اثربخش تری در مقایسه با ایمنی طبیعی دانست و اشاره کرد: تعامل بدن با ویروس و مقدار ویروسی که به بدن وارد می شود می تواند در افراد مختلف شدت بیماری زایی و عوارض متفاوتی را به همراه داشته باشد.


منبع:

1400/03/31
09:40:18
5.0 / 5
772
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت