كنترل تولید انسولین با استفاده از نور ال ایی دی ساعت هوشمند

كنترل تولید انسولین با استفاده از نور ال ایی دی ساعت هوشمند

به گزارش سلامت محققان سوئیسی در جریان مطالعه ای موفق شدند تولید انسولین را در بدن انسان با استفاده از نور ال. ایی. دی ساعت هوشمند کنترل کنند.


به گزارش پایگاه اینترنتی یورک الرت، خیلی از ردیاب ها و ساعتهای هوشمند تناسب اندام دارای منبع نور ال. ایی. دی یکپارچه هستند.
این نور سبز ساطع شده (پیوسته و یا به صورت پالسی) به پوست نفوذ می کند و می تواند برای اندازه گیری ضربان قلب فرد در هنگام فعالیت بدنی یا در حالت استراحت استفاده گردد.
اکنون تعدادی از پژوهشگران موسسه «فناوری فدرال زوریخ» در مطالعه خود از منبع نور ال. ایی. دی برای کنترل ژن ها و تغییر رفتار سلول ها از راه پوست استفاده کردند.
مارتین فوسنگر از دانشکده علوم و مهندسی سیستم زیستی که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، اظهار داشت: هیچ سیستم مولکولی طبیعی در سلول های انسانی به نور سبز واکنش نمی دهد، ازاین رو مجبور شدیم چیز جدیدی بسازیم.
این محققان در نهایت یک کلید مولکولی ایجاد کردند که زمانیکه در بدن کار گذاشته می شود می تواند با نور سبز ساعت هوشمند فعال شود.
این کلید به یک شبکه ژنی متصل است. طبق معمول، آنها از سلول های HEK ۲۹۳ برای نمونه اولیه استفاده کردند.
بسته به پیکربندی این شبکه یا به عبارت دیگر ژن های موجود در آن، می تواند بمحض قرار گرفتن سلول ها در معرض نور سبز، انسولین یا مواد دیگری تولید نماید. خاموش شدن چراغ، کلید را غیرفعال کرده و روند را متوقف می کند.
از آنجا که محققان از نرم افزار استاندارد ساعتهای هوشمند استفاده می کردند، دیگر نیازی به ابداع برنامه های اختصاصی نداشتند. در طول آزمایشات، آنها با باز کردن برنامه درحال اجرا چراغ سبز را روشن کردند.
محققان این سیستم را روی خوک و موش ها با موفقیت آزمایش کردند. این اولین باری است که محققان ایمپلنتی از این نوع را با استفاده از دستگاههای الکترونیکی هوشمند موجود در بازار که به دستگاههای پوشیدنی معروف هستند، به کارانداخته اند.


1400/03/21
20:22:13
5.0 / 5
993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سلامت