حناچی:

باید برای وقوع حوادث غیرمترقبه و شرایط حاد در تهران آماده باشیم

باید برای وقوع حوادث غیرمترقبه و شرایط حاد در تهران آماده باشیم

به گزارش سلامت شهردار تهران اعلام نمود: اقداماتی که با همکاری سازمان اورژانس کشور در تهران انجام می دهیم در حد مانور است برای اینکه هنوز بحرانی رخ نداده و بدین جهت باید برای وقوع شرایط حاد و حوادث غیرمترقبه آماده باشیم.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، پیروز حناچی عصر چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری تهران و سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به جایگاه شهرداری تهران بعنوان یک دستگاه سرویس دهنده و دستگاه متولی مدیریت شهری اظهار داشت: اگر در سرویس دهی و ارائه خدمات به مردم بتوانیم با دستگاهی مانند اورژانس همکاری داشته باشیم خرسند خواهیم شد.
وی با اشاره به اینکه امروز زیرساخت های لازم در تهران فراهم شده و باید کاری نماییم که راندمان ناشی از وجود این زیرساخت ها بالا رود اظهار داشت: ما هنوز با شرایط حاد در تهران مواجه نشدیم و همه اقداماتی که انجام می دهیم مانند مانور است.
حناچی اضافه کرد: اگر در تهران زلزله ای رخ دهد باید آماده باشیم. باید همکاری ها میان مدیریت شهری و سایر دستگاه های امدادی و خدماتی نظیر اورژانس بیشتر شود و در این راه همزمان توانمندی مردم برای مقابله با حوادث و بحران ها هم افزایش یابد.
وی از همکاری و انعطاف سازمان اورژانس کشور و تهران قدردانی کرد و اظهار داشت: همکاری ما با اورژانس خیلی بیشتر از وزارت بهداشت است و امیدواریم مردم از این همکاری بهره بیشتری عایدشان شود.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم درباره این تفاهم اظهار داشت: اورژانس تهران همکاری خیلی خوبی با شهرداری دارد و این تفاهم نامه کمک خواهدنمود که در چند بخش نظیر موضوع اورژانس هوایی و محل استقرار بالگردها اقدامات سریعتری صورت گیرد که این اقدامات در سه فاز طراحی و بر سر آن تفاهم شده است.
مجتبی یزدانی افزود: بخش دیگر این تفاهم نامه مربوط به افزایش پایگاه های اورژانس و ایجاد فضای بالگرد و اورژانس هوایی است که سازمان آتش نشانی در این حوزه همکاری خوبی داشته است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: هم اکنون در ۶۴ ایستگاه آتش نشانی موتورلانس ها و در ۱۸ پایگاه خودروی اورژانس مستقر شده است.
یزدانی بیان کرد: ۶۵ پایگاه اورژانس راه اندازی شده و پنج پایگاه بحران در پهنه شمال، شرق، غرب، مرکزی و جنوب هم تعیین شده و آماده ساخت است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: فاز اول این تفاهم مربوط به تجهیز ۱۲۲ پایگاه اورژانس است همانطور که می دانید ۳۴ پایگاه از این تعداد بصورت کانکسی فعال و دایر است.
یزدانی اضافه کرد: در فاز دوم قرار شد استانداردهایی تبیین شده و به پایگاه های فعلی اضافه شود. اشکالات و ایرادات در مناطق مختلف شناسایی و برطرف شده و همزمان یک نماینده از خدمات شهری و یک نماینده از اورژانس در مناطق موضوعات را تا حصول نتیجه بررسی و پیگیری کنند.
وی توضیح داد: در حاضر بطور کلی ۱۲۲ پایگاه اورژانس در تهران وجود دارد که ۵۹ عدد در سوله ها، ۳۴ پایگاه در کانکس، ۲ پایگاه در ایستگاه های مترو و ۲ پایگاه در معابر قرار دارند.
در این مراسم پیر حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور، مصطفی کاظمی، مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، حمید چوبینه، مدیر عامل شرکت شهر سالم، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مهدی داوری، رئیس سازمان آتش نشاتی حضور داشتند.
نیمی از پایگاه های اورژانس تهران توسط شهرداری به وجود آمده است

رئیس سازمان اورژانس کشور از همدلی شهرداری تهران با این سازمان قدردانی کرد و اظهار داشت: نیمی از پایگاه های اورژانس در پایتخت توسط شهرداری به وجود آمده است.

پیرحسین کولیوند عصر چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری تهران و سازمان اورژانس کشور که در دفتر شهردار تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از شهرداری تهران اظهار داشت: شهرداری کارهای بزرگی برای اورژانس انجام داده که نتیجه آن موجب افزایش کیفیت کار و سرعت خدمت رسانی و رضایت شهروندان شده است.
وی افزود: افزون بر پایگاه های اورژانس، آموزش عمومی را بوسیله شهرداری تهران به میان مردم بردیم و از ظرفیت سرای محلات و ایستگاه های مترو و تابلوهای شهری استفاده زیادی شد.
رئیس سازمان اورژانس کشور اشاره کرد: حتی قرار شد ۶۰ ثانیه در ابتدای پخش فیلم های سینمایی به آموزش موضوعات اورژانس اختصاص پیدا کند.
کولیوند ضمن اشاره به این که بین نیروهای شهرداری و آتش نشانی هم افزایی به وجود آمده است بیان کرد: مسئولیت مدیریت بحران در تهران به عهده شهرداری تهران است و در این عرصه همکاری خیلی خوبی با سازمان اورژانس انجام شده که موجب ذخیره منابع شده است.
وی اضافه کرد: اورژانس هوایی یکی از دغدغه های اصلی ما بود که به لطف همکاری شهرداری بالای ۷۰ مرکز تدارک دیده شده که در انتقال اعضای پیوندی و مریض های بدحال بسیار موثر بوده و جان بسیاری از افراد را نجات داده است.
کولیوند توضیح داد: مجموعا اگر ۲۲۵ پایگاه ثابت اورژانس در تهران به فعالیت مشغول هستند ۱۲۵ پایگاه آن با کمک شهرداری ساخته و به راه افتاده است.
وی اظهار داشت: به وزیر بهداشت هم گفته ام که شهرداری برای اورژانس سنگ تمام گذاشته است.
رئیس سازمان اورژانس کشور همین طور درباب زمان رسیدن عوامل اورژنس به صحنه نیز اظهار داشت: موتورلانس ها در کمتر از ۹ دقیقه به مقصد می رسند و آمبولانس ها در ۱۴ دقیقه که این عدد با دنیا رقابت می کند.منبع:

1400/03/04
10:08:02
5.0 / 5
706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سلامت