رئیس كمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی خبر داد:

برگزاری اربعین حسینی با رعایت كامل شیوه نامه های بهداشتی

برگزاری اربعین حسینی با رعایت كامل شیوه نامه های بهداشتی

به گزارش سلامت رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی اظهار داشت: برگزاری مراسم اربعین حسینی 1400 باید برمبنای شیوه نامه های پیشنهادی این کمیته صورت گیرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور، این مطلب را پیرحسین کولیوند در نشست کمیته بهداشت و درمان اربعین ۱۴۰۰ عنوان و گفت: باتوجه به پیک چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور، در صورت برگزاری مراسم اربعین، برای حفظ سلامتی عزاداران، شیوه نامه های ستاد ملی کرونا باید رعایت شود تا از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا جلوگیری شود.
وی با اعلان اینکه وزارت بهداشت با برگزاری هرگونه تجمع و مراسمی مخالف است، اضافه کرد: باتوجه به اهمیت اربعین حسینی و شور و اشتیاق زوار در صورت برگزاری مراسم، هماهنگی های لازم برای تنظیم مصوبات و آمادگی هرچه بیشتر کارگروه بهداشت و درمان اربعین مهیا می شود.
رئیس سازمان اورژانس کشور و رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اظهار داشت: اجرای درست شیوه نامه های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا و ارائه خدمات درمانی در کشور میزبان بر عهده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است و در صورت بروز علایم بیماری کرونا در زوار ایرانی برای درمان در سریعترین زمان به کشور منتقل می شوند.
کولیوند اضافه کرد: انتقال زوار اتباع خارجی از کریدور داخل کشور باید به طور کاروان های سازماندهی شده و تحت کنترل کمیته بهداشت و درمان انجام پذیرد.
در این جلسه انعکاس نظرات کارشناسی وزارت بهداشت در حوزه سلامت و روند پاندمی ویروس کرونا و سایر عوامل گوناگون موثر بر آن، شرایط امکان برگزاری مراسم اربعین ۱۴۰۰ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع:

1400/02/12
23:09:02
5.0 / 5
642
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت