وزیر بهداشت:

برخی درطب سنتی به دنبال شروشور تجارت هستند

برخی درطب سنتی به دنبال شروشور تجارت هستند

به گزارش سلامت وزیر بهداشت، درمان آموزش بهداشتی اظهار داشت: برخی در زمینه طب سنتی به دنبال شر و شور تجارت هستند که ما اجازه فعالیت به این افراد در زمینه درمان بیماری کرونما را نمی دهیم.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سعید نمکی ظهر دوشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان با اعلان اینکه فردا واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در کشور شروع می شود، گفت: واکسن داخلی از ۱۵ اردیبهشت تولید و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: گروه هایی همچون کارکنان نیروی انتظامی و تعدادی از گروه های پرخطر را در برنامه واکسیناسیون داریم.
وزیر بهداشت در زمینه استفاده از روش طب سنتی در درمان کرونا اظهار داشت: دراین زمینه یکسری افراد تندرو در طب مدرن داریم که در صدد از بین بردن طب سنتی هستند و کار ما را سخت می کنند و بدین جهت باید رفتار حساب شده ای را داشته باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه میز طب سنتی را در وزارت بهداشت راه اندازی کرده ایم، اظهار داشت: ما درب وزارت را برای فعالیت این افراد باز کرده ایم اما این جریان در شور و شر دنبال تجارت است و ما تنها به افرادی مجوز فعالیت می دهیم که تحصیلات دانشگاهی داشته باشند و برمبنای علم فعالیت کنند.
وی با اعلان اینکه تعدادی از افراد در استانها رفتار تندی در زمینه طب سنتی داشتند، اظهار داشت: ما در پیگیری امور از طب سنتی هم استفاده خواهیم کرد اما این رفتارها منجر به سخت تر شدن کار ما در ستاد ملی مقابله با کرونا شده است.
هیچ بیماری پشت در بیمارستان سرگردان نمانده است
نمکی در ادامه با اعلان اینکه با وجود شیوع رو به صعود بیماری کرونا در کشور تا حالا هیچ بیماری در کشور پشت درهای بیمارستان سرگردان نمانده است، اضافه کرد: دراین زمینه نه فقط بیماران کرونائی بلکه بیماران غیر کرونائی نیز خدمات لازم را دریافت کرده اند.
وی با اعلان اینکه توفانی ترین حمله ویروس را با حداقل مرگ ممکن در کشور مدیریت کردیم، اظهار داشت: در مقطعی از زمان مرگ در کشور دو رقمی شد و اگر ویروس از خوزستان وارد نمی شد می‎ توانستیم مرگ ناشی از کرونا در کشور را به تک رقمی شدن برسانیم.
حق ما نیست که در زمینه مدیریت کرونا ببازیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: حق ما نیست که در زمینه مدیریت کرونا ببازیم و همه توان خودرا بعنوان کوچک ترین عضو وزارت بهداشت به کار خواهم گرفت.
وی با اعلان اینکه تاب آوری همکاران ما در سیستم سلامت باید تقویت شود، اشاره کرد: اداره کردن نیم کلاجی محدودیت های کرونائی کشور را به وضعیت قرمز کشاند و باید این امر مدیریت شود.
نمکی درباب چرایی موفقیت کشور چین در مهار کرونا اظهار داشت: چین با آنکه خیلی ها را واکسن زد اما محکم در زمینه رعایت پروتکل ها ایستاد و این در حالیست که در کشور در زمینه اعمال محدودیت های کرونائی آنطور که باید همکاری نمی گردد.
هیچ بلایی برای اقتصاد کشور بدتر از طولانی شدن مدت بیماری نیست
وی با اعلان اینکه هیچ بلایی برای اقتصاد کشور بدتر از طولانی شدن مدت بیماری نیست، اشاره کرد: باید بین مرگ و گرسنگی، گرسنگی را انتخاب نماییم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه ما بعنوان نخستین کشور برای فعالیت بخش های مختلف برنامه نوشتیم، اظهار داشت: در طول ۱.۵ سال قبل ما حتی یک کارخانه را به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل نکردیم و رعایت پروتکل ها را در این مراکز داشتیم.
وی با تاکید بر اینکه ما همراه معیشت مردم بودیم، افزود: ما در همه اتفاقات همراه فعالان اقتصادی بودیم.
حق نداریم بهر دلیلی با جان مردم بازی کنیم
وی اظهار داشت: در سال قبل برای برگزاری مراسم شب های قدر شخصاً ورود کردم اما امسال در استان اصفهان هم تقاضا دارم ارق دینی و مذهبی را مدیریت نماییم و در ورود و خروج ها ترددها را مدیریت نماییم تا شاهد افزایش ابتلاء به این بیماری نباشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد: ما حق نداریم بهر دلیلی با جان مردم بازی نماییم و من بعنوان مسئول سلامت مردم با هر گونه رفتار ناشایست برخورد خواهم کرد.
طی ۳ هفته آتی مرگ و میر افزایش می یابد
نمکی در ادامه با اعلان اینکه طی روزهای آینده مرگ و میر بیشتری به سبب کرونا در کشور خواهیم داشت، اظهار داشت: این شرایط تا سه هفته آتی ادامه خواهد داشت و باید مدیریت خوبی را داشته باشیم.
وی همین طور به تامین واکسن کرونا اشاره و افزود: ما از چهار مسیر برای این کار حرکت کردیم که یکی از آنها کوواکس بود که روش درست اما بی بنیه ای است و این مجموعه بین المللی، حریف قلدرهای جهان نمی گردد برای اینکه در زمان حاضر ۸۵ درصد واکسن ها در هفت کشور مصرف می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه مقرر بود پیش از عید نورز سه میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن از کوواکس بگیریم، گفت: اما تا پانزدهم فروردین حدود ۷۰۰ هزار دُز به ما تخصیص دادند، دو میلیون دُز نیز از روسیه خریدیم، اشاره کرد: کل واکسن های صادراتی این کشور ۱۳ میلیون بود و تا پیش از عید نوروز به ما ۴۲۰ هزار دُز تحویل دادند.
هند صادرات واکسن را ممنوع کرد
وی با اعلان اینکه دو میلیون دُز نیز از هند خریداری کردیم، افزود: این میزان به ۵۰۰ هزار کم شد و به ما ۱۲۵ هزار دُز تحویل دادند و مابقی آن به دستور دادستان هند توقیف شد برای اینکه بطور کلی صادرات واکسن را ممنوع کردند.
نمکی با اشاره به اینکه در کنار این مسیرها به سمت تولید داخل حرکت کردیم، اشاره کرد: مرحله سوم واکسن های برکت و پاستور شروع شد و مجموعه آنها به سمت و سوی خوبی می رود و در اردیبهشت وضعیت بهتر می شود.
همچنین در این نشست از عوامل کادر درمان، نیروهای نظامی و انتظامی استان اصفهان در زمینه مهار، غربالگری و پیگیری قضائی تخلفات حوزه کرونا قدردانی کرد.


منبع:

1400/02/09
12:49:33
5.0 / 5
671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سلامت