وزیر بهداشت:

۶۰۰ هزار نیروی بهداشت و درمان در طرح سلامت نوروزی به مردم خدمت می كنند

۶۰۰ هزار نیروی بهداشت و درمان در طرح سلامت نوروزی به مردم خدمت می كنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: حدود 600 هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان کشور در طرح سلامت نوروزی در خدمت مردم هستند و بیش از 822 هزار مورد مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در همین چند روز داشتیم.


به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سعید نمکی در مراسم دیدار نوروزی رئیس جمهوری با کادر بهداشت و درمان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، از محل سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: طرحی با عنوان «سلامت نوروزی» داریم که همکاران ما در این طرح آماده خدمت رسانی هستند. به سبب آماده باش همکاران ما در بخش دولتی و خصوصی، امسال حدود ۵۶ هزار و ۴۰۰ جراحی غیر اورژانسی نیز انجام شده است.
وی افزود: حدود ۴۸ بالگرد اورژانس، ۱۵ هزار و ۷۰۰ آمبولانس، ۳ هزار و ۳۰۰ پایگاه اورژانس ثابت و ۳ هزار پایگاه اورژانس سیار در سراسر کشور در خدمت مردم هستند. این سومین نوروزی است که همکاران ما در کنار خانواده نیستند. در سال ۱۳۹۸ وقوع سیلاب های گسترده، آنفلوآنزا، زوار اربعین مدیریت شد.
ساخت اتوبوس آمبولانس و تربیت تکنسین های خانم
وزیر بهداشت بیان کرد: برای نخستین بار در کشور اتوبوس آمبولانس که تا امروز وارد کشور می شد، با تاکید بر تولید داخل تولید شده است. یکی از نقص های ما در اورژانس، نبود تکنسین های خانم اورژانس بود که با تربیت این تکنسین ها، این نیروها نیز به اورژانس کشور اضافه شدند تا بانوان آسان تر خدمات بگیرند.
بازرسی های بهداشت محیط در نوروز
نمکی اظهار داشت: همکاران بهداشت محیط حدود ۲۳۲ هزار بازدید را برای شرایط بهداشت محیط نظارت می کنند. طرح شهید سلیمانی برای جلوگیری از شعله ور شدن بیماری کرونا در حال اجراست. همکاران ما در اورژانس و بیمارستان های کشور برای پذیرش بیماران غیرکرونایی نیز آماده هستند.
طرح های ۲۴۷ و ۷۲۴ برای سکته های قلبی و مغزی
وزیر بهداشت بیان کرد: طرحی با عنوان ۲۴۷ برای سکته های قلبی و ۷۲۴ برای سکته های مغزی داریم که در این چند روز چند صد نفر از هموطنان ما که گرفتار سکته های قلبی و مغزی شدند، از این عارضه جان سالم به در بردند. همکاران آماده خدمت رسانی هستند و امیدواریم سال ۱۴۰۰ عاری از مشکلات سال ۱۳۹۹ باشد و مردم سالی آرام تر را طی کنند.
نگرانی برای شیوع ویروس جهش یافته کرونا
نمکی اظهار داشت: همکاران ما نگران افزایش موارد بیماری به سبب شیوع ویروس جهش یافته کرونا هستند. از یک استان ۴۹ نمونه دریافت کردیم که ۲۹ مورد، ویروس جهش یافته کرونا بود.
وی اظهار نمود: پس از یک ماه گسترش ویروس جهش یافته کرونا، آمار دو رقمی فوت روزانه را می بینیم که این ناشی از تلاش شبانه روزی همکاران ما است.منبع:

1400/01/11
10:37:43
5.0 / 5
669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سلامت