مطالعات نشان می دهد؛

شناسایی سه داروی ضدویروسی موثر در مقابله با كووید ۱۹

شناسایی سه داروی ضدویروسی موثر در مقابله با كووید ۱۹

سلامت: مطالعات نشان داده است سه داروی ضدویروس و ضد مالاریا متداول، در محیط آزمایشگاه در جلوگیری از تکثیر کروناویروس موثر هستند.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، تیمی از پژوهشگران بین المللی به سرپرستی دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، سه داروی ضدویروسی که در مقابل ابولا و ویروس ماربورگ مؤثر بوده اند را بررسی کردند: تیلورون، کیناکرین و پیروناریدین.
«آنا پول»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما به دنبال ترکیباتی بودیم که بتواند مانع ورود ویروس به سلول شود. ما ترکیب این سه دارو را انتخاب کردیم برای اینکه می دانیم سایر داروهای ضدویروس که با موفقیت مقابل ابولا عمل می کنند نیز مهارکننده های مؤثری مقابل کروناویروس هستند.»
این ترکیبات در محیط آزمایشگاه مقابل کروناویروس و همین طور در مقابل ویروس سرماخوردگی (HCoV ۲۲۹E) و ویروس هپاتیت (MHV) آزمایش شدند. پژوهشگران از رده های سلولی متنوعی استفاده کردند که اهداف بالقوه ای را برای عفونت کووید ۱۹ در بدن انسان نشان میدهد. آنها سلول ها را به ویروس های مختلف آلوده کردند و سپس بررسی کردند که این ترکیبات چقدر مانع از تکثیر ویروس در سلول می شوند.
محققان متوجه شدند هر سه ترکیب مشابه داروی رمیدسویر است که هم اکنون برای درمان کووید ۱۹ استفاده می شود.
پول در ادامه می افزاید: «یکی از یافته های جالب اینجاست که این ترکیبات فقط از اتصال بالقوه ویروس به سلول جلوگیری نمی کنند، بلکه ممکنست فعالیت ویروسی را نیز مهار کنند برای اینکه این ترکیبات بر روی لیزوزوم ها عمل می کنند. لیزوزوم ها که برای عملکرد طبیعی سلول مهم هستند، توسط ویروس برای ورود و خروج از سلول ربوده می شوند. بدین سبب اگر این مکانیسم بهم بخورد نمی تواند سلول های دیگر را آلوده کند.»

1400/01/10
23:22:56
5.0 / 5
1053
تگهای خبر: دارو , درمان , عفونت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت