سخنگوی سازمان اورژانس كشور خبر داد:

۳۲۵ مصدوم و ۶ كشته نتیجه حوادث چهارشنبه آخر سال تا امروز

۳۲۵ مصدوم و ۶ كشته نتیجه حوادث چهارشنبه آخر سال تا امروز

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت 325 نفر و جان باختن 6 نفر در حوادث در رابطه با مراسم چهارشنبه آخر سال تا روز 25 اسفند ماه آگاهی داد.


مجتبی خالدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: برمبنای آخرین آمار حوادث اورژانس از اول تا ۲۵ اسفند ماه ۳۲۵ نفر بر اثر حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال گرفتار مصدومیت شدند که از این تعداد ۹۰ نفر بستری شدند.
وی افزود: همین طور در مدت مورد اشاره ۲۲۳ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده و ۶ نفر در محل درمان شدند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: متاسفانه تا کنون ۶ نفر همچون دو مرد ۳۱ و ۳۵ ساله در شهر بانه استان کردستان، یک مرد ۲۴ ساله در شهر سقز استان کردستان، یک دختربچه ۶ ساله در شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی، یک مرد ۳۱ ساله در تهران و یک پسربچه ۱۵ ساله در شهر ارومیه استان آذربایجان غربی جان خودرا از دست داده اند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اعلان اینکه ۸۴ درصد لطمه دیدگان استفاده کننده مواد محترقه و ۱۶ درصد عابر بودند، اظهار داشت: ۳۸ درصد گرفتار سوختگی، ۲۹ درصد گرفتار لطمه به چشم، ۱۳ درصد گرفتار قطع عضو و ۲۰ درصد گرفتار سایر لطمه ها شدند.
خالدی توضیح داد: ۹ درصد لطمه دیدگان خانم و ۹۱ درصد مرد بودند که از تعداد کل مصدومان ۱۶ نفر میانگین سنی کمتر از ۶ سال، ۲۱۶ نفر ۶ تا ۱۸ سال، ۵۱ نفر ۱۸ تا ۲۹ سال، ۴۰ نفر ۲۹ تا ۶۰ و ۲ نفر ۶۰ سال و بیشتر سال داشتند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.1400/01/05
16:44:12
5.0 / 5
695
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سلامت