یافته جدید پژوهشی؛

مصرف آسپرین احتمال مبتلاشدن به كرونا را می كاهد

مصرف آسپرین احتمال مبتلاشدن به كرونا را می كاهد

سلامت: طبق یافته های اخیر، استفاده از آسپرین برای جلوگیری از ایجاد بیماریهای قلبی و عروقی در افراد سالم با 29 درصد کاهش احتمال مبتلاشدن به عفونت کووید 19 مرتبط بود.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، نتایج مطالعات نشان داد نسبت بیماران تحت درمان با آسپرین که مبتلا به کووید ۱۹ تشخیص داده شده بودند بطور قابل توجهی پایین تر بود.
آسپرین یک داروی تثبیت شده، ایمن و کم هزینه در استفاده طولانی مدت در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی و عروقی است. مطالعات نشان داد که آسپرین علاوه بر اثرات ضدالتهابی شناخته شده، می تواند پاسخ های ایمنی ذاتی و تطبیقی را تعدیل کند و به سیستم ایمنی بدن انسان کمک کرده تا با تعدادی از عفونت های ویروسی روبرو شود.
محققان با در نظر گرفتن این اطلاعات فرض کردند که درمان پیش از ابتلاء به عفونت با دوز پایین آسپیرین (۷۵ میلی گرم) ممکنست تأثیر مفیدی بر عدم ابتلاء به کووید ۱۹ و طول مدت بیماری داشته باشد.
محققان داده های ۱۰۴۷۷ نفری را که از اول فوریه ۲۰۲۰ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ در نخستین موج کووید ۱۹ آزمایش داده بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
مصرف آسپرین برای پیش گیری از ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی در افراد سالم در مقایسه با افراد غیرمصرف کننده آسپرین سبب کاهش ۲۹ درصدی ابتلاء به کووید ۱۹ شد. همین طور مشخص شد در صورت ابتلاء به کووید ۱۹، مدت بیماری شأن ۲ تا ۳ روز کوتاه تر است.
نتایج این مطالعه نشان میدهد که تأثیر مثبت مصرف دوز پایین آسپرین در مرحله مقدماتی بوده، اما امیدوارکننده است و نیاز به تحقیقات بیشتری دراین زمینه است.


منبع:

1399/12/27
11:38:10
0.0 / 5
782
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سلامت