معاون كل وزیر بهداشت:

تولید كننده بزرگ واكسن كرونا در دنیا می شویم

تولید كننده بزرگ واكسن كرونا در دنیا می شویم

به گزارش سلامت معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: به زودی و با همت جوانان و دانشمندان کشور به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان واکسن کرونا در دنیا تبدیل می شویم.به گزارش سلامت به نقل از مهر، ایرج حریرچی در پنجاه و ششمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که ظهر پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار نمود: در جامعه جهانی طی صدسال اخیر هیچ عامل منفعلی نبوده که مانند ویروس کرونا بتواند جامعه بشریت را در ابعاد مختلف زندگی مانند مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تحت تأثیر قرار دهد.
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: چاره برطرف نمودن مسائلی نظیر ویروس کرونا چیزی جز همدلی و وحدت نیست الان نیز می بینیم که مسئولین و مردم ما در تلاطم اقیانوس مشکلات به وجود آمده چطور می توانند شرایط موجود را کنترل کنند.
وی اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا خیلی از کشورهای جهان رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده اند ولی خوشبختانه کشور ایران در سال ۹۹ باتوجه به تحریم های موجود و شرایط کرونا رشد اقتصادی منفی را تجربه نکرده است و علاوه بر آن احتمال رشد اقتصادی مثبت نیز در این کشور وجود دارد.
این مسئول ابراز کرد: متأسفانه مسئله ویروس کرونا مردم کم برخوردار در سراسر جهان را بیش از پیش با مشکلات اقتصادی رو به رو کرد که کشور ایران نیز در این مورد مستثنا از سایر کشورها نبود.
وی اظهار داشت: برای کاهش مسائل مربوط به اقتصاد لازم است اتحاد و همکاری مردم و مسئولین بیش از پیش تجلی کرده و افراد کم برخوردار و لطمه دیده در بحث کرونا بیشتر مورد توجه و حمایت قرار بگیرند.
وی با اشاره به وضعیت استان قزوین عنوان کرد: استان قزوین باتوجه به ازدیاد جمعیت مردمی با رده سنی بالا می توانست مشکلات بیشتری را تجربه کند و با بحران های زیادی مواجه شود اما خوشبختانه با همکاری و تلاش مسئولین، مدافعان سلامت، اصحاب رسانه و همراهی مردم شرایط تحت کنترل قرار گرفت.
کاهش اقدامات پیشگیرانه ما را به وضعیت قبلی باز می گرداند
حریرچی افزود: در مواقعی که همه گیری ها روند بیماری نزولی می شود اقدامات سیستم های کنترلی و پیشگیرانه باید افزایش یابد چونکه کاهش اقدامات پیشگیرانه و عدم تقویت سیستم های کنترلی می تواند ما را مجدد به شرایط کرونائی بازگردانده و در آینده مشکل ساز باشد به همین دلیل هیچ کشوری نمی تواند دستورالعمل های بهداشتی را کنار بگذارد.
این مسئول بیان کرد: حال که حدود ۸۰ درصد از میزان بستری های کرونائی در استان کاهش یافته لازم است اقدامات مراقبتی حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یابد تا بتوانیم روند شیوع ویروس کرونا در استان را کنترل نماییم.
وی با اشاره به وضعیت تست کرونای استان قزوین ابراز کرد: وضعیت تست کرونا در استان قزوین تا حد قابل قبولی رشد کرده اما لازم است استان قزوین باتوجه به شرایط و ظرفیت های استانی در جایگاه نخست قرار بگیرد.
این مسئول با اشاره به اقدامات قرنطینه ای بیان کرد: گاهی تعدادی از بیماران در قرنطینه خانگی قرارمی گیرند در صورتیکه به خوبی از شرایط قرنطینه بودن اطلاعی ندارند که این امر نه فقط میزان آمار بیماران کرونائی را کاهش نمی دهد بلکه بواسطه شرایط فیزیکی در منزل امکان ابتلاء برای سایر اعضای خانواده را نیز فراهم می آورد.
وی اضافه کرد: اقدامات قرنطینه باید جدی تر اجرا شود و کسانی که موضوع قرنطینه را جدی نمی گیرند و موجب تهدید و افزایش ابتلاء بیماری می شوند باید برخورد قانونی شوند.
این مسئول عنوان کرد: به زودی و با همت جوانان و دانشمندان این کشور به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن کرونا در دنیا تبدیل می شویم اما این به مفهوم نادیدن دستورالعمل ها و رعایت نکردن موارد بهداشتی نیست.
حریرچی اشاره کرد: چاره دیگر کاهش آمار مبتلایان به بیماری منحوس کرونا قرنطینه صحیح افراد مبتلا به بیماری و ایزوله کردن افراد در رابطه با بیمار است که در این امر مدت قرنطینه برای افراد ایزوله شده که با بیمار ارتباط مستقیم داشتند و خود بیمار یکسان است که برای شناسایی این امر اجرای تست هوشمند می تواند تأثیر به سزایی داشته باشد.
وی در آخر اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از کرونا در مراجعینی که پیش زمینه بیماری خاصی و یا سن بالایی دارند بیشتر است که درباب این افراد لازم است قرنطینه معکوس اجرائی شود.


منبع:

1399/11/04
14:55:09
0.0 / 5
710
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سلامت