رئیس سازمان اورژانس كشور:

حدود ۶۰ درصد تماس ها با اورژانس در ارتباط با بیماران كرونایی است

حدود ۶۰ درصد تماس ها با اورژانس در ارتباط با بیماران كرونایی است

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد تماس ها با اورژانس در ارتباط با بیماران کرونایی است و در تهران پرسنل ما می توانند کمتر ازچهار دقیقه به بیمار برسند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، این مطلب را پیرحسین کولیوند در یک برنامه تلویزیونی عنوان و عنوان کرد: با همت بسیج و وزارت بهداشت طرح بیماریابی، جداسازی و آموزش در چارچوب محله ور در حال انجام می باشد، ما به دنبال این هستیم که هر خانه را تبدیل به یک پایگاه سلامت نماییم.
وی اضافه کرد: با همتی که گروه های مختلف آموزش دیده در این کار انجام داده شناسایی خوبی انجام شده، تا کنون ۲۵۰۰ تیم در این طرح شروع به کار کرده اند.
رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: هر تیم ۱۵ نفره است و سرپرستی هر تیم را یک پزشک به عهده دارد و چهار نفر از متخصصان بیماری های واگیر و ۱۰ نفر هم از پرسنل اورژانس و پرستاران به همراه تیم ها هستند، در این تیم ها هر نفر موظف است که ۵۰ نفر را تحت پوشش قرار بدهد.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) اظهار داشت: هر فرد مجهز به تب سنج و رپید تست است که اگر جواب مثبت باشد اگر در منزلشان امکان جداسازی وجود داشته باشد به آنها آموزش های لازم داده می شود و اگر این امکان وجود نداشته باشد به هتل ها، مسافرخانه و محل هایی که کرامت مردم حفظ شود انتقال داده می شود.
کولیوند افزود: گروه بعدی مورد هدف ما افرادی هستند که با بیماران کرونا در ارتباط بودند که باید شرایط آنها هم بررسی شوند، گروه سوم افرادی هست که به بیماری مبتلا بودند و الان از بیمارستان ها مرخص شده اند اما هنوز کامل درمان نشده اند.
وی توضیح داد: تمام هزینه اسکان و تغذیه در مراکز مراقب سلامت در طرح شهید سلیمانی مجانی است و شهروندان برای بودن در این مراکز نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1399/10/05
01:03:21
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت