رئیس سازمان اورژانس كشور:

سوانح رانندگی از عوامل اصلی تهدید كننده سلامت است

سوانح رانندگی از عوامل اصلی تهدید كننده سلامت است

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس كشور گفت: سوانح رانندگی یكی از چهار علت اصلی تهدید كننده سلامت انسان است كه به همت همه افراد برای كاهش آنها تصمیمات جدی گرفته خواهد شد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، این مطلب را پیرحسین کولیوند در همایش مجازی یادمان قربانیان سوانح ترافیکی که با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا (س) و جمعی دیگر از مسئولان دانشگاهی انجام شد عنوان نمود.
وی در این همایش که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: اصلی ترین منابع انسانی جامعه بانوان هستند که نقش انکارناپذیری در پیش برد اهداف جامعه، آموزش و ایجاد یک فرهنگ مدون در کاهش مشکلات رانندگی دارند.
رئیس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: امروزه حوادث رانندگی یکی از مسائل مهم سازمان های جهانی به خصوص ایران است و رهبر معظم انقلاب از بروز آن گلایه دارند.
کولیوند اشاره کرد: در کمیسیون ملی راه، نقاط به روزرسانی دستورالعمل های سلامت جسم و روان رانندگان به صورت قوی انجام شده است.
وی افزود: سازمان اورژانس کشور بعنوان یکی از متولیان سلامت جامعه کارهایی را انجام داده که از میان آنها می توان به افزایش ۴۲ درصدی پایگاه ها اورژانس در کشور اشاره نمود.
سومین یکشنبه ماه نوامبر از طرف سازمان ملل متحد بعنوان روز جهانی «یادبود قربانیان حوادث جاده ای» نام گرفته است. تصادفات جاده ای در آنی روی می دهند اما علاوه بر تلفات جانی که بجای می گذارند تاثیراتش نیز مدتها خانواده ها را ترک نمی کند.
مجمع عمومی سازمان ملل بمنظور نجات جان میلیون ها نفر سند دهه اقدام برای ایمنی جاده ها (۲۰۲۰ - ۲۰۱۱) را تهیه و معرفی کرده که این سند شامل پنج محور اصلی است مدیریت ایمنی جاده ها، بهبود ایمنی زیر ساخت های جاده ای، وسایل نقلیه ایمن تر، بهبود رفتار افراد در جاده ها و بهبود اقدامات بعد از تصادف است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1399/09/08
22:19:37
5.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت