فوق تخصص بیماری های ریه:

زندگی با كرونا را باور نماییم

زندگی با كرونا را باور نماییم

به گزارش سلامت فوق تخصص بیماری های ریوی، اعتقاد دارد باید گاهی مواقع چهره خشن بیماری را به مردم نشان بدهیم تا باور كنند چقدر خطرناك می باشد.بهنام پیرحیاتی، در گفتگو با خبرنگار مهر، بر اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک برای کنترل بیماری کرونا در کشور تصریح کرد و اظهار داشت: من ماسک می زنم تا از شما مراقبت کنم و شما ماسک می زنید تا از من محافظت کنید.
وی با عنوان این مطلب که کادر درمانی در این ماه ها خسته و فرسوده شده اند، اضافه کرد: آنچه مسلم است، اینکه کرونا فعلاً هست و باید برنامه زندگی خودمان را بر مبنای حضور این ویروس بنا نماییم و پیش ببریم.
پیرحیاتی با عنوان این مطلب که چهره خشن کرونا ویروس در آی سی یو دیده می شود، اظهار داشت: بیماران بستری در بخش های عادی هیچگاه متوجه سختی بیماری نمی شوند. اما، کسانی که در بخش های آی سی یو بستری می شوند و زیر دستگاه می روند، چهره خشن بیماری را می بینند.
وی ضمن اشاره به فصل شیوع آنفلوانزا و همزمانی آن با پاندمی کرونا، اضافه کرد: اگر نخواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم، دشواری های آنفلوانزا را با کرونا خواهیم داشت و در این صورت، وضع بدتر خواهد شد.
پیرحیاتی ضمن اشاره به افرادی که سلامت آنها در صورت ابتلاء به کرونا بیشتر از دیگران تهدید می شود، اظهار داشت: افرادی که ایمنی بدن آنها به هر علت از بین رفته مثل بیمارانی که شیمی درمانی می کنند و در فاز حاد بیماری قرار دارند. بیماران پیوند عضو، بیمارانی که کورتون استفاده می نمایند و به خصوص نوع کورتون آنها سبب شود دیابت بگیرند، افراد دیابتی، افراد چاق و کسانی که گرفتار نارسایی کلیوی هستند، بیشتر در معرض تهدیدات کرونا قرار دارند.


منبع:

1399/08/22
12:58:02
5.0 / 5
898
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت