در طول ۷ سال اخیر؛

37000 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی كشور افزوده شد

37000 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی كشور افزوده شد

به گزارش سلامت معاون وزارت بهداشت اظهار داشت: در طول هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید، ۳۷ هزار تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی كشور اضافه شده است.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سید کامل تقوی نژاد عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیران پیشین و جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول که در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار نمود: در طول هفت سال خدمت دولت تدبیر و امید، ۳۷ هزار تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه شده است.
وی به افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت زیرساخت های بخش درمان کشور در طول خدمت دولت تدبیر و امید اشاره نمود و اضافه کرد: در مدت هفت سال فعالیت دولت، سه میلیون مترمکعب معادل ۵۰ درصد ظرفیت بیمارستان های کشور هم بازسازی شده است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با اشاره به افتتاح یک هزار و ۲۰۰ پروژه مختلف در جهت طرح تحول سلامت، عنوان کرد: در طول فعالیت هفت ساله دولت، حدود هشت هزار پروژه بهداشتی افتتاح و ۱۸ هزار پروژه بهداشتی بازسازی شده است. همینطور سطح فرسودگی بیمارستان ها از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد رسیده است تا کیفیت خدمات رسانی به مردم افزایش یابد.
تقوی نژاد در ادامه عنوان کرد: کادر مجرب بهداشت و درمان کشور جمهوری اسلامی با تلاش، هوشمندی، دانش و تجربه به یکی از کشورهای موفق در زمینه مدیریت کرونا تبدیل گشته است.
وی دانشگاه علوم پزشکی دزفول را یکی از قطب های آموزشی و علمی در کشور برشمرد و بیان نمود: در زمینه تقویت زیرساخت های دانشگاه علوم پزشکی دزفول تلاش خواهیم کرد. در زمینه بهبود شاخصهای آموزشی این دانشگاه اقدامات ارزشمندی انجام شده است. بنابراین در سایر شاخص ها هم باید تلاش مضاعفی صورت بگیرد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از تلاشهای یوسف پریدار مدیر پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول قدردانی نمود و اظهار داشت: برای علی قمیشی رئیس جدید این دانشگاه هم آرزوی موفقیت داریم.
تلاش برای ارتقای خدمت رسانی
سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول هم در این آئین اظهار داشت: تسهیل و افزایش سطح خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و ارتقای رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور اولویت کاری بنده خواهد بود.
علی قمیشی اضافه کرد: این امر مهم فقط با همدلی تمام ارکان دانشگاه و تعامل با دستگاه های اجرایی شهرستان و استان محقق خواهد شد.
به گزارش سلامت به نقل از مهر، در این آئین از زحمات ۶۶ ماهه یوسف پریدار مدیر پیشین دانشگاه علوم پزشکی دزفول تقدیر گردید.
از ۱۴ شهریور با ابلاغ حکم وزیر بهداشت علی قمیشی بعنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شده است.


منبع:

1399/06/28
14:54:42
5.0 / 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت