سرپرست معاونت امور مجلس ریاست جمهوری:

مدیر بیمارستان قائم رشت برکنار و تعدادی از مدیران عزل می شوند

مدیر بیمارستان قائم رشت برکنار و تعدادی از مدیران عزل می شوند

به گزارش سلامت، از گیلان سرپرست معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و نماینده ویژه دکتر مخبر با اشاره به قصور تعدادی از افراد در حوزه بروز آتش سوزی بیمارستان قائم (عج) رشت اظهار داشت: برای برکناری مدیر این مرکز درمانی تصمیم گرفته شد.


سید محمود حسینی پور امروز، ۳۰ خردادماه در حاشیه بازدید از بیمارستان حادثه دیده قائم (عج) رشت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از شامگاه گذشته که به دستور سرپرست ریاست جمهوری وارد استان گیلان شده ام، از بیماران بیمارستان قائم که به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند عیادت کردم و بامداد امروز نیز چند نشست کارشناسی همچون جلسه شورای تامین در حوزه بررسی دقیق ابعاد این حادثه تشکیل شد.
وی با اشاره به پیگیری و بررسی زوایای مختلف این حادثه در نشست شورای تامین استان افزود: دستگاه های مختلف نسبت به ارائه گزارش اقدام نمودند که در این گزارش ها بطور مشخص قصور تعدادی از افراد مشخص شده است.
سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری افزود: در بیمارستان قائم (عج) رشت، کوتاهی مدیریت بیمارستان بطور کامل مشهود است که در این جهت تصمیم به برکناری مدیر آن گرفته شد؛ ضمن این که در عرصه نظارتی هم ترک فعل هایی بوده که طی گفتگویی که با استاندار گیلان داشتم، تعدادی از مدیران عزل خواهند شد.

ایشان سپس با اعلان اینکه کار کارشناسی در حوزه ریشه یابی علت این حادثه توسط دادستان گیلان پیگیری می شود، افزود: در این جلسه ها با حضور دستگاه های مختلف امروز تصمیماتی گرفته شده و بر این اساس بطور قاطع و جدی با همه عواملی که ترک فعل داشته و در عرصه های نظارتی وظایف شان را انجام نداده اند، برابر قانون برخورد خواهد شد.
حسینی پور ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان حادثه حریق بیمارستان قائم (عج) اظهار داشت: سرپرست ریاست جمهوری بر رسیدگی به بیماران و خانواده های جانباختگان تاکید جدی داشت و در این ارتباط دستوراتی داده و اقدامات لازم انجام شد.
وی ابزار امیدواری کرد: با این اقدامات، بازسازی و فعالیت باردیگر بیمارستان قائم(عج) رشت با مدیر جدید و مورد تائید دانشگاه علوم پزشکی به سرعت از سر گرفته شود و این مرکز درمانی فعال شود.
سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اعلان اینکه این بیمارستان جزء بیمارستان ها و مراکز درمانی خوب و باارزش استان است و خدمات خوبی در گذشته ارایه داده که امید است با همکاران بسیار عالی این مرکز در عرصه پرستاری و پزشکی هر چه سریع تر شاهد خدمات رسانی این مرکز درمانی به بیماران باشیم.
به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، سرپرست معاونت امور مجلس رییس جمهور و نماینده ویژه سرپرست ریاست جمهوری و استاندار گیلان با حضور در محل بیمارستان رازی رشت، از بیماران منتقل شده بیمارستان قائم(عج) به این بیمارستان عیادت کردند.

منبع:

1403/03/31
13:45:49
5.0 / 5
190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت