مطالعات نشان می دهد؛

ایمونوتراپی در درمان سرطان پیشرفته کولورکتال بدون جراحی موثر است

ایمونوتراپی در درمان سرطان پیشرفته کولورکتال بدون جراحی موثر است

به گزارش سلامت، داروی ایمونوتراپی ˮپمبرولیزومابˮ می تواند نتایج بدون سرطان را برای بعضی از بیماران مبتلا به سرطان کولورکتال افزایش دهد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، در سال ۲۰۲۰، بیشتر از ۱.۹ میلیون نفر در سراسر دنیا به سرطان کولورکتال، که بعنوان سرطان روده بزرگ شناخته می شود، تشخیص داده شدند. پیشبینی می شود تا سال ۲۰۴۰ این تعداد به ۳.۲ میلیون مورد سرطان روده بزرگ افزایش یابد.
برخی از افراد مبتلا به سرطان کولورکتال امکان دارد به تومورهای ناهماهنگ ترمیم نقص (dMMR) با ناپایداری بالا (MSI-H) مبتلا شوند.
ترمیم عدم تطابق (MMR) یک فرایند طبیعی است که در سلول های بدن برای تصحیح هر گونه خطا در حین تکثیر DNA رخ می دهد. نقص در فرایند MMR می تواند منجر به تومورهایی با ناپایداری (MSI-H) شود. ناپایداری ها بخش کوتاهی از DNA هستند که چندین بار در یک مکان ژنومی خاص تکرار می شوند و مستعد جهش هستند.
حدود ۱۵ درصد از تمام تومورهای سرطان روده بزرگ MSI-H هستند. تحقیقات گذشته نشان داده است که درمان تومورهای سرطان روده بزرگ با کمبود MMR/MSI-High گاهی اوقات می تواند دشوار باشد.
اکنون، یک مطالعه بالینی جدید نشان داده است که استفاده از داروی ایمونوتراپی پمبرولیزوماب پیش از جراحی به جای شیمی درمانی می تواند به بهبود نتایج برای افراد مبتلا به سرطان کولورکتال در مرحله دوم یا سوم MMR یا MSI-High کمک نماید.
کارآزمایی بالینی فاز دوم بر روی داروی ایمونوتراپی pembrolizumab متمرکز بود.
در ژوئن ۲۰۲۰، سازمان غذا و دارو ایالات متحده استفاده از پمبرولیزوماب را برای درمان بیماران مبتلا به سرطان کولورکتال MSI-H یا dMMR متاستاتیک تأیید کرد.
پمبرولیزوماب سیستم ایمنی بدن بیمار را تنظیم/تحریک می کند - همچون سلول های T که در کشتن ویروس ها و بافت های صدمه دیده که برای بدن خارجی هستند خوب هستند. با افزایش فعالیت، آنها به اندازه کافی قدرتمند هستند که سلول های سرطانی را خودشان تشخیص دهند و آنها را از بین ببرند.
محققان دریافتند که بیشتر از ۵۰ درصد از شرکت کنندگانی که پیش از عمل با پمبرولیزوماب درمان شدند، بعد از جراحی هیچ نشانه ای از سرطان نداشتند. دانشمندان این یافته ها را با مطالعات قبلی مقایسه کردند که نشان می داد تنها ۴ درصد از شرکت کنندگانی که پیش از جراحی تحت شیمی درمانی قرار گرفتند، بعد از جراحی بدون سرطان بودند.


منبع:

1403/03/24
11:40:52
5.0 / 5
192
تگهای خبر: بیمار , جراحی , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت